Dorost se tlačí do play off, hodně napoví už tento čtvrtek!

Zatímco žákovské kategorie mají před sebou ještě řádku utkání, základní část extraligy juniorů a dorostu v tomto týdnu svůj program zakončí. Nejstarší mládežnická kategorie má již postup do play off dlouho zajištěný a dokonce nadějně bojuje o první místo v tabulce. To dorost nemá nic jisté. Přestože minulý týden sehrál skvěle a dvakrát zvítězil, stále na šestý, poslední postupující, Liberec ztrácí dva body. A právě Severočechy přivítá dorostenecká Energie ve čtvrtek na karlovarském zimním stadionu. Povzbudit mladé naděje můžete i vy, mládežnické utkání roku začíná ve čtvrtek v 18:00. V tomto článku dále přinášíme výsledky všech věkových kategorií v uplynulém týdnu.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: Kuběna 2, Budínský, Baran, Rohan. Asistence: Budínský 3, Mašek, Mareček.
Sparta hrála velice agresivní a důrazný hokej, což činilo zpočátku domácím problémy. Navíc hosté měli šance ke skórování, ale skvělého Bendu nepřekonali. Domácí se svými šancemi naložili efektivně a po druhé třetině vedli 2:0. V závěru utkání pak karlovarští junioři zlomili odpor soupeře několika rychlými góly.

KLH Vajgar J.Hradec - HC Energie Karlovy Vary 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)
Branky: Baran 2, Topinka, Budínský, Polák, Kuběna, Schmidt, Tomiš. Asistence: Rohan, Tomiš, Kuběna, Zmeškal, Sláma, Schmidt, Budínský, Baran.
Od začátku utkání hosté soupeře zatlačili do hluboké defenzívy a téměř po celé utkání měli jasnou převahu. Energie splnila roli favorita a konečný výsledek odpovídá průběhu hry.

Extraliga dorostu

HC Č. Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: Hudák 2. Asistence: Fusek.
Karlovarští podali jeden z nejlepších výkonů na hřištích soupeře v této sezóně. Zdobila je především obětavost, kdy se jim podařilo ubránit velké množství přesilových her domácích, což byl patrně klíč k úspěchu. Výhra je cenná o to více, že střetnutí odehrálo torzo týmu doplněné o hráče deváté třídy.

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 7:3 (1:1, 5:2, 1:0)
Branky: Hudák 3, Chaljavin 2, Rohan, Hampl. Asistence: Mistoler, Hudák, Chaljavin, Rohan, Špila, Flieger, Fusek.
V první třetině byla na domácích hráčích znát únava z předešlého utkání a z dlouhé cesty. Nastartovala je branka na 2:1 a střelecká potence ve druhé části hry. Přestože Energii zužuje marodka a zranění, obě po sobě jdoucí utkání zvládla na výbornou a hráči si za to zaslouží uznání. Na zbylá dvě utkání základní části se karlovarští dorostenci připraví a budou se snažit v nich podat takový výkon, který by je mohl dovést k vítězstvím a postupu do play off.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:0, 1:2, 0:0)
Branky: Vachovec, Švec. Asistence: Švec, Vachovec, Frk.
Hosté nastoupili bez čtyř svých opor, které hráli za dorost. Jejich absence se projevila hlavně ve fyzických dispozicích. Domácí se dostali do dvougólového vedení, Karlovaršti dokázali během dvou minut srovnat, ale vítězný gól už přidat nedokázali.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: Vrána, Brodský, Tomeček. Asistence: Urbančok, Lintemer, Svoboda.
Hosté se v nekompletní sestavě dlouho nemohli proti důrazně hrajícímu soupeři prosadit. Obrat nastal až ve třetí třetině, ve které hráči Energie dokázali využít brejků.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Branky: Bečka 3, Zikmind 3, Csamango. Asistence: Šaling 3, Flégl 2, Červanka.
Po vyrovnané první třetině začali v té druhé energetici efektivně využívat vypracované šance a vytvořili si rozhodující uklidňující náskok, který v poslední části ještě nevýšili.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Kobra Praha 6:6 (1:1, 3:4, 2:1)
Branky: Krejsa 2, Opatrný 2, Vrána, Klíma. Asistence: Vrána 2, Opatrný 2, Kalčík.
Domácí odehráli utkání s dobrým pohybem, čímž si vytvářeli dostatek šancí, ale bez patřičného důrazu v zakončení, což se podepsalo na nepříznivém průběžném stavu 2:5. Za tohoto vývoje se však nevzdali a dokázali z téměř ztraceného utkání vydolovat alespoň bod.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 11:2 (3:0, 1:2, 7:0)
Branky: Křehký 3, Kovářík, Rubeš a Vodička po 2, Bláha, Binias. Asistence: Mikeš, Bláha po 2, Kodl, Rubeš, Kovářík, Křehký.
Dvě třetiny nepodávali energetici patřičný výkon a až zlepšená hra ve 3. části znamenala vysoké vítězství.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Klatovy 7:4 (0:2, 4:0, 3:2)
Branky: Bečka J. 4, Prachař, Hauzr a Kübelbeck. Asistence: Krich, Hanák, Bečka M., Kübelbeck.
V silně oslabené sestavě domácí v polovině zápasu prohrávali 0:2, přesto bojovností a zlepšenou koncovkou zvítězili.

Severočeský regionální přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov „B“ 21:0
Branky: Bečka 5, Smolka 5, Pajk 4, Kunc, Parshakov, Rozhon, Plachý, Hanák, Holešinský, Chodounský.