Mládež: Nejstarší kategorie nucená dovolená, žáčci úspěšní

Kvůli reprezentační přestávce juniorů a dorostenců se tento pravidelný souhrn mládeže bude týkat pouze žáků a nejmenších hokejistů. Věnujme proto naší pozornost právě jim. Hráči devátých tříd, kteří jsou jindy suverénní podlehli těsně Litvínovu na vlastním ledě 4:5. Naopak osmáci byli se stejným soupeřem úspěšnější a patří jim dva body za stejný výsledek. Dařilo se i mladším žáčkům a elevům. Jejich výsledky patří spíš do házené než hokeje, ale určitě nejednoho příznivce i rodiče potěší. Jak si vedli další karlovarští mládežníci se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů a dorostu měla reprezentační přestávku

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie K. Vary - HC Litvínov 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: Zadražil 3, Vrána
Asistence: Tomeček 2, Zikmund
Hosté předčili karlovarské hráče především v pohybu a nasazení. Domácí se probrali až za stavu 1:4 a začali stahovat náskok soupeře, ale k vyrovnání skóre to už nestačilo.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie K. Vary - HC Litvínov 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Branky: Ziegler 2, Krejsa 2, Opatrný
Asistence: Petrov, Opatrný, Řezníček, Klíma, Michálek
Domácí měli ospalý začátek a v první třetině zaostávali ve všech činnostech za Litvínovem. Od druhé třetiny se zlepšili, zatlačili hosty do defenzívy a dokázali proti silnému protivníkovi získat dva cenné body.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Stadion Litoměřice – HC Energie K.Vary 0:14 (0:6 0:3 0:5)
Branky: Rubeš 6x, Sus 2x, Vodička 2x, Parshakov, Bláha, Obodzynskyy, Binias
Asistence:Fencl 4x, Binias 2x, Rulík 2x, Rubeš, Obodzynskyy, Hubáček
Karlovarští předvedli proti slabšímu mančaftu výborný kombinační hokej. Soupeři nedali prakticky žádnou šanci a s chutí si zastříleli. O poměru sil na ledě nehovoří jen konečný výsledek, ale i poměr střel 65:12 z pohledu K.Varů.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Stadion Litoměřice – HC Energie K. Vary 1:16 (0:2, 1:6, 0:8)
Branky: Hauzr 3,Smolka 3,Prachař 2,Vildumetz 2,Šesták
2,Chládek,Liška,Salajka,Homolka, Asistence: Prachař 2,Salajka 2,Vildumetz 2,Šesták 3,Homolka,Hauzr 3,Smolka,Kabyl 2
Nebýt opatrné první třetiny, určitě by karlovarští hráči nadělili soupeři více než 16 gólů ze 75. střel, které na domácí branku vyslali.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Energie K. Vary - DDM Rokycany 11 : 0 (4:0, 4:0, 3:0)
Branky: Trapl 5, Beer a Chodounský 2, Václav a Rozhon
Asistence: Beer 3, Pajk 2, Trapl
V dohrávaném utkání podali domácí pouze průměrný výkon, přesto svého soupeře předčili ve všech hokejových činnostech. Největším problémem Karlovaráků bylo nepohotové a nepřesné zakončení.

DDM Rokycany – HC Energie K. Vary 2:13 (2:3, 0:6, 0:4)
Branky: Chodounský 3, Pajk 2, Bečka 2, Rozhon 2, Trapl, Kunc, Hanák a Beer
Asistence: Pajk 3, Hanák 3, Kunc 2, Bečka 2, Trofimov, Beer, Chodounský
Rokycanští šli ve 2.minutě do vedení, což pro ně bylo velké povzbuzení a hráli bojovně i obětavě. Během 1. třetiny však hosté výsledek otočili a o vysoké výhře rozhodli ve prostřední části, ve které vyvinuli drtivý tlak korunovaný šesti góly.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

DDM Rokycany - HC Energie K. Vary 2:10 (0:4, 1:3, 1:3)
Branky: Parshakov 5, Prošek 2, Salva, Zeman, Nídl
Asistence: Parshakov 2, Formánek, Zeman, Chmiel, Glanc Š., Přibyl
Energetici zahráli velmi dobré utkání. Výtečným pohybem po celém hřišti dostávali domácí pod tlak a ten přetavili v jasné vítězství.

HC Energie K. Vary – HC Letňany Praha 15:3
Branky: Zdeněk 4, Denk 2, Hnízdil 2, Bubeliny, Uxa, Braný, Kanči, Sahatciu, Duchan, Mašek

HC Energie K. Vary – HC Roudnice 1:0
Branky: Bubeliny