Mládež: Základní část končí, neúplné sestavy Energetiků přidělávají vrásky

Zdecimované sestavy. Tak tohle trápilo všechny mladé karlovarské hráče a jejich trenéry tento uplynulý herní týden. Ovšem kdo se s touto ošemetnou peripetií musel nejvíce srovnávat byl trenér Juniorů, Jiří Neubauer (na snímku). Jeho svěřenci hráli nejdůležitější zápasy sezony a to o udržení na posledních postupových místech zaručujících playoff. Bohužel, ani on, ani hráči se s tímto nevyrovnali zrovna nejlépe, a tak si juniorka Energie značně zkomplikovala postup do vyřazovacích bojů. To dorostenci měli takřka playoff jisté a kromě pár zraněných opor nastoupili ke svým dvěma zápasům v plné sestavě. Jak se vedlo nejenom jim se dočtete dále v článku.

Extraliga juniorů

HC Litvínov – HC Energie K. Vary 8:0 (0:0,2:0,6:0)
Z různých důvodů zdecimovaná sestava hostů vydržela vzdorovat domácím pouze do poloviny utkání, pak si zatloukla pověstný hřebíček do rakve při vlastní přesilovce, ve které dvakrát inkasovali. V závěrečné části karlovarští hráči zcela propadli a odvezli si z litvínovského ledu vysokou porážku.

HC Energie - HC Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:1,1:0,0:3)
Branka:Ryžuk
V nepříliš pohledném utkání domácí vzdorovali až do závěrečné části, ve které třikrát inkasovali. Karlovarští opětovně museli nastoupit ve značně improvizované sestavě, kdy někteří obránci museli nastoupit na postu útočníků, což také mělo vliv na celkový výkon mužstva a na konečný výsledek.

Extraliga dorostu

HC Energie K. Vary - KLH Chomutov 2:0 (0:0,1:0,1:0)
Branky: Tomeček, Urbančok
Asistence: Valeš 2
Kromě zraněných opor nastoupil dorost po delší době téměř kompletní v možné nejsilnější sestavě. Hráči Energie odevzdali poctivý výkon s dobře dodržovanou organizací hry. Vítězství si zasloužili.

HC Bílí Tygři Liberec - K. Vary 6:2 (0:0,5:0,1:2)
Branky: Tomeček, Sýkora
Asistence: Kverka, Zadražil
Po téměř bezchybném výkonu v první třetině přišel v úvodní desetiminutovce druhé části karlovarský kolaps, ve kterém v rychlém sledu inkasovali pět branek. Po tomto herním výpadku se hosté opět herně zvedli a byli, stejně jako v úvodním dějství, aktuálnímu lídrovi tabulky vyrovnaným soupeřem až do konce utkání.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Slovan Ústí - HC Energie K. Vary 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: Šaling, Csamango, Zikmund, Bečka
Asistence: Csamango 2, Zikmund, Šaling, Bečka
Karlovarští měli k dispozici pouze 11 hráčů, přesto dokázali předvést disciplinovaný výkon. Vycházeli ze zabezpečené obrany a vyráželi k rychlým protiútokům. Vítězství bylo založeno na morálce, disciplíně a zdravém charakteru.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Slovan Ústí - HC Energie K. Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: Jirušek 2, Ziegler
Asistence: Vrána, Veverka
V souboji dvou vedoucích týmů soutěže doplatili hosté na častá vyloučení. Fauly byly v některých případech posuzovány přísně, čímž se karlovarští špatně dostávali do tempa. Objektivně je třeba uznat, že domácí hráči měli lepší pohyb a výkonnostně vyrovnanější kádr. Karlovarským hráčům patřila až závěrečná třetina. Z celkového pohledu výhra domácích byla zasloužená.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Kladno – HC Energie K. Vary 5:3 (1:1 3:1 1:1)
Branky: Obodzynsky 2,Rubeš
Asistence: Rubeš,Fencl,Červenka
Hosté byli po celý zápas lepším družstvem, přestože tomu konečný výsledek neodpovídá. V první minutě druhé třetiny se brankou Rubeše ujali vedení, ale po dvou nešťastných brankám se soupeř dostal opět do hry. V závěru zápasu měli Západočeši trvalou převahu, prakticky posledních devět minut neopustili obranné pásmo domácích, přesto se jim vyrovnat nepodařilo. Pátou branku pak inkasovali ve hře bez brankáře.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Kladno – HC Energie K. Vary 6:2 (1:1 2:0 3:1)
Branky: Smolka 2
Asistence: Hauzr 2
Karlovarští hráči neměli svůj den. Nedařilo se jim kombinovat, neměli patřičný pohyb a domácího brankáře příliš neohrožovali. Soupeř byl na tom přesně opačně a po zásluze vyhrál.

Západočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie K. Vary 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)
Branky: Trapl 3, Vildumetz 2, Trofimov
Asistence: Beer 3, Hanák a Václav
Domácí dokázali vzdorovat polovinu utkání, v té druhé už nedokázali udržet nasazené tempo a mladá Energie tak jasně vyhrála.

Západočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Meteor Třemošná - HC Energie K. Vary 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: Bečka a Chodounský po 2, Šetek a Nídl
Asistence: Formánek 2, Kunc, Bečka a Glanc Š.
V utkání o 1. místo karlovarští hráči předvedli velmi dobrý výkon a svého soupeře bez větších problémů přehráli.

KLH Chomutov – HC Energie K. Vary 4:8
Branky: Jiskra 3, Hnízdil 2, Zdeněk 2, Duchan HC Roudnice – HC Energie K. Vary 2:12
Branky: Jiskra 7, Zdeněk 2, Duchan 2, Hnízdil