Karlovarské mládeži se zatím daří

Zatímco mladší a starší dorostenci v barvách Energie se drží v ligové tabulce zhruba uprostřed, to na tabulku nejstarší kategorie je mnohem hezčí pohled. Vedou totiž o bod v nejvyšší lize juniorů před svým věčným rivalem z Plzně. Na tomto má jistě nemalou zásluhu, věkem stále dorostenec, Martin Frk (na snímku), který si skoro v každém zápase připíše do svých statistik minimálně bod. Dařilo se ale ovšem i mladším energetikům. Jak, to se dozvíte, v tomto článku.

Extraliga juniorů

HC Energie - Plzeň 5-0 (1:0,3:0,1:0)
Branky: Frk 3, Přindiš, Hudák
Asistence: Rohan T. 3, Mareček 3, Hruška, Přindiš, Vaněk

Slavia Praha – HC Energie 2-1 SN (0:0,1:1,0:0 – 1:0)
Branky: Rohan T.
Asistence: Mareček, Frk

Sparta Praha – HC Energie 3-4 (1:1,2:2,0:1)
Branky: Hudák 2, Přindiš, Rohan T.
Asistence:Rohan M. 2, Kverka, Frk, Chaljavin

HC Energie K. Vary – HC Slovan Ústí n.L. 2-3 (1:1,1:1,0:1)
Branky: Chaljavin, Mareček
Asistence:Hudák, Frk

V první třetině byli hosté aktivnější a domácí drželi pro ně hodně přijatelné skóre. Od druhé části Karlovarští zlepšili pohyb a soupeři se vyrovnali. O podobě výsledku rozhodla branka hostí v polovině závěrečné části. Vyrovnání mohla přinést power – play, ve které byli karlovarští velmi blízko gólu, ale to se jim bohužel nepodařilo.

HC Mountfield Č.Budějovice - HC Energie K. Vary 3-2 PP (1:2,0:0,1:0 – 1:0)
Branky: Vachovec, Frk
Asistence:Kverka 2

Energetici zaskočili domácí brzkým vedením, které se jim podařilo držet až do samého závěru utkání. V něm byli vyloučeni a Jihočeši dvě minuty před koncem utkání srovnali. V prodloužení se hosté snažili rozhodnout ještě dříve než dojde k samostatným nájezdům, ale branku dali domácí.

Extraliga staršího dorostu

HC Energie K. Vary - HC Kladno 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: Gorčík, Bečka
Asistence: Čoudek, Zikmund

Ačkoliv energetici nastoupili do utkání nebojácně, již potřetí za sebou prohráli první třetinu. Od druhé třetiny měli domácí značnou převahu, přesto opět inkasovali. Soupeře držel výborně chytající gólman, který pokryl spoustu vyložených šancí domácích. Ve třetí třetině se podařilo karlovarským prolomit střeleckou smůlu a srovnat dvoubrankové manko. jenže po vyrovnávající brance šli domácí do oslabení vlastní chybou, když vyhodili puk za mantinel a hosté tento technický přestupek potrestali. V závěrečné power play soupeř už jen potvrdil své vítezství.

HC Slavia Praha – HC Energie K. Var 4:5(1:2,1:1,2:2)
Branky:Beran,Vrána,Hluchý,Sýkora,Gombár
Asistence:Zadražil 2,Tomeček,Táborský,Kubáč,Winkler.

Hosté dokonale překvapili dosud neporaženého lídra tabulky na jeho ledě.Slávisté nastoupili lehkovážně,čehož hráči Energie využili a radovali se z nečekaného bodového zisku.

HC Energie K. Vary – HC Sparta Praha 1:3(0:2,1:0,0:1)
Branky: Valeš
Asistence:Švec

O osudu utkání rozhodla vstupní dvacetiminutovka,ve které domácí nebyli dostatečně agresivní,chyběl jim pohyb,a tak soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Po přestávce se karlovarští výrazně zlepšili a po zbytek utkání byli aktivnější, vypracovali si velké množství šancí, avšak kotouč dopravili za záda soupeřova brankáře pouze jednou. Sparta v poslední minutě pojistila zisk bodů.

Extraliga mladšího dorostu

HC Energie K. Vary - HC Plzeň 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: Molnár, Krejsa, Zikmund
Asistence:Krejsa, Molnár, Jirušek

Karlovaráci přivítali na svém ledě zatím neporaženého soupeře z Plzně. Ač se soupeři podařilo odskočit o dvě branky, chlapci se nevzdali a do závěru první třetiny zkorigovali výsledek na rozdíl jedné branky. Druhá třetina byla gólově nevýrazná pro obě strany. Až ve třetí části se podařilo Energii srovnat a následně vstřelit vítězný gól.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Energie K. Vary - HC Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: Fencl, Novák Milan, Bečka
Asistence:Parshakov, Mikeš

Zápas se odehrál ve vysokém tempu. Oba týmy předvedly kvalitní hokej, ve kterém se štěstěna přiklonila na stranu domácích.

Ústí Nad Labem - Karlovy Vary  5:7 (3:0, 0:2, 2:5)
Branky: 3x Novák Jakub, 2x Vodička, Hubáček, Bečka
Asistence:3x Bečka, Novák J., Rulík, Bláha, Hubáček

Karlovarští zaspali úvod zápasu a v 15.minutě již prohrávali 3:0. Do druhé třetiny trenér pozměnil složení řad a hra se začala postupně otáčet ve prospěch hostujícího družstva. Závěrečná třetina zcela po právu patřila hostům, kteří ji vyhráli 5:2. Výhru pak pečetili při power play Ústí.

HC Energie K. Vary – KLH Chomutov 12:2 (4:1, 6:1, 2:0)
Branky: 3 Hroch,2 Vrána,2 Obodzynskyy,Gorčík,Červenka,Truhlář,Fencl,Novák Milan
Asistence:3 Obodzynskyy,3 Gorčík,2 Vrána,Hroch,Novák Milan,Fencl,Schovánek

Od první minuty slabšího soupeře karlovarští prakticky nepustili do hry a o jejich převaze svědčí i poměr střel 52:18.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

Ústí nad Labem - Karlovy Vary 4:4 (2:1, 0::1, 2:2)
Branky: Krich,Trapl,Wildumetz 2
Asistence:Salajka,Kožej,Smolka,Hauzr

Úvod karlovarským nevyšel a po 10 minutách prohrávali 0:2. Ještě v první části se jim ale podařilo vstřelit kontaktní branku, kterou ožili a ve druhé vyrovnali. Ve třetí se s domácími přetahovali o konečný výsledek, jenž skončil zaslouženou remízou.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

KLH Chomutov - HC Energie K. Vary 1:24 (0:9, 1:7, 0:8)
Branky: Vidumetz 6, Pajk a Chodounský 4, Smolka, Kunc a Zeman 2, Hanák, Trofimov, Rozhon, Václav
Asistence: Smolka 5, Václav 4, Kunc 3, Trofimov 2, Hanák, Pajk, Tekely

Naprosto jednoznačná záležitost hostujícího družstva.

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

KLH Chomutov - HC Energie 9:16 (2:8, 3:5, 4:3)
Branky: Bečka 6, Nídl 3, Formánek a Hoang po 2, Prošek, Šetek, Žeravík
Asistence:Formánek a Bečka po 3, Habr ě, Šetek, Nídl, Parshakov

O vysoké výhře karlovarských mladíků se rozhodlo už v 1.třetině. Potom jejich nasazení postupně upadalo, čímž umožnili domácím výsledek zkorigovat.

Západočeský přebor elévů – 4. třída

HC Energie K. Vary – HC Baník Sokolov 5:10 (1:5, 0:3, 4:2)
Branky: Šik 2, Doubek 2, Ptáček
Asistence:Novotný D.

Po ospalém začátku se domácí probrali až za stavu 0:5. Od druhé třetiny se hra postupně vyrovnávala a v poslední části karlovarští již soupeře přehrávali. Bohužel náskok Baníku byl již moc velký a utkání se nepodařilo zdramatizovat.