Přehled mládeže: Junioři jsou už třetí, starší dorost střídavě úspěšný

Juniorská série úspěchů nadále pokračuje. Poté, co podlehli na severu Čech Mladé Boleslavi, si opět vytvořili sérii pěti vítězných utkání v řadě, tentokrát ale bez ztráty jediného bodu. Třetí místo v tabulce se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Vítkovice je tedy velmi dobrou vizitkou Západočechů. Když se podíváme na starší dorost, zjistíme, že si nadále nevede příliš dobře a výhra většinou střídá porážku. Naposledy podlehli Ústí nad Labem 3:6. Zato mladší dorost nechává své soupeře nadále za sebou a kraluje své tabulce.

Extraliga juniorů

21. kolo

HC Znojemští Orli - HC Energie 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: Hudák, Záhora, Baar
Asistence: Kentoš, Hudák, Funk
Karlovarští hráči perfektně plnili po celý zápas taktické úkoly, které jim trenéři naordinovali. Důležitým momentem utkání bylo, že hosté dokázali po inkasování branky na 1:0 okamžité v následujícím střídání vyrovnat.

22. kolo

HC Kometa Brno – HC Energie 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: Vachovec 2, Rohan
Asistence: Rohan, Půlpán, Vachovec
Západočeši předvedli precizní výkon v defenzivě a dva povedené protiútoky ve 2. třetině jim zajistily velmi cenné vítězství. Hráči Energie opět odvedli obrovský kus poctivé práce, za což zaslouží velkou pochvalu.

Extraliga staršího dorostu

22. kolo

HC Plzeň 1929 – HC Energie 3:4 sn. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: Vrána L., Kubáč, Táborský, rozhodující nájezd: Táborský
Asistence: Táborský, Novák
Energetici podali organizovaný výkon, který vycházel ze zodpovědné hry do obrany a rychlých protiútoků. Utkání mělo dramatickou koncovku, kdy se hosté ujali vedení, ale domácí dvěma góly stav otočili ve svůj prospěch. Karlovarští zabojovali a vyrovnali v power play. Následně v prodloužení ubránili oslabení a velmi dobře zvládli samostatné nájezdy.

23. kolo

HC Energie – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
Branky: Troška, Bečka, Táborský
Asistence: Novák, Kubáč, Vrána L.
Utkání se domácím vůbec nevydařilo. V první třetině inkasovali laciné branky a hosté získali rozhodující náskok, který se jim podařilo, i přes snahu karlovarských hráčů, udržet až do konce.

Extraliga mladšího dorostu

13. kolo

HC Energie – HC Benzina Litvínov 5:4 sn.
Branky: Jirušek 2, Zikmund, Gorčík, Priškin
Asistence: Zikmund 3, Priškin, Veverka, Šafář
Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Domácí si vytvořili dvoubrankový odstup, jenže velkými nedostatky v defenzivě o něj přišli. A mohlo být ještě hůře, protože spoustu šancí soupeře pochytal domácí brankař Nguyen. Utkání nakonec vyústilo až k samostatným nájezdům, ve kterých karlovarští všechny proměnili a připsali si bonusový bod.

Žákovská liga starších žáků

8. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie 0:12. (0:5, 0:3, 0:4)
Branky: Svoboda 3, Vildumetz, Čejka 2, Janata, Hauzr 2, Trofimov 2, Trapl
Jako dobře promazaný stroj působil tým karlovarských osmáků, kteří si tentokrát chtěli opravdu zahrát hokej. Byli plni pohybu, přesně si přihrávali a měli přesnou koncovku, především v první třetině. V další fázi utkání polevili, ale i to jim stačilo na dvoucifernou výhru.

7. třída

HC Baník Sokolov – HC Energie 1:3

Žákovská liga mladších žáků

6. třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
Branky: Parshakov 2, Maloušek, Tocik, Šetek, Prošek, Šik
Asistence: Chmiel 2, Kellner, Tocik, Parshakov, Prošek
Zápas měl jednostranný průběh. Kdyby byl domácí celek lepší v koncovce, výhra v derby mohla mít výraznější konečnou podobu.

5.třída

HC Energie - HC Baník Sokolov 11:0 (3:0, 4:0, 4:0)
Branky: Novotný 3, Fečo 2, Ptáček, Kořán, Zrnová, Rozhon, Zázvorka a Jílek
Asistence: Jiskra 3, Šťastný 2, Glanc, Novotný, Vávra, Kořán, Ptáček
Utkání mělo jednoznačný průběh, domácí útočili, hosté se pouze bránili, což ilustruje i poměr střel 56:3.

Západočeský přebor elévů

4. třída

HC Energie – HC Meteor Třemošná 8:4
Branky: Jiskra 3, Rozhon 2, Novotný D., Hadáček, Zdeněk
Asistence: Novotný D., Rozhon, Zdeněk, Hnízdil
Velmi dobrý výkon všech hráčů, který podpořili oba brankáři kvalitními zákroky, znamenal výhru nad silným soupeřem z Třemošné.