Přehled výsledků mládeže: Junioři o play off ještě zabojují

Je to škoda. Karlovarští junioři totiž nezvládli utkání s Plzní a i přes velmi dobrý výkon Vladislava Habala (na snímku) indiánům v prodloužení podlehli. Přímý postup do play off se tak nekoná, nicméně šance tu ještě je. Mužstva na sedmé až dvanácté pozici, mezi která patří i Karlovarští, si totiž zahrají o poslední dvě místa v play off ve skupině B. Starší dorostenci se nachází ve zcela opačné situaci a s náskokem devíti bodů jsou jasně první. Mladší dorostenci mají za sebou sérii šesti výher a karlovarští osmáci si v posledním duelu vychutnali Teplice natolik, že výsledek 31:1 ani nepotřebuje komentář. Před posledním duelem tak zůstávají stále neporaženi. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Pátek, 14.ledna

HC Energie - HC Sparta Praha 1:2 (0:0,1:0, 0:2)
Branky: Vachovec.
Asistence: Sýkora.
Zápas měl kvalitní úroveň z obou stran a zápas směřoval k prodloužení, ale v 59. minutě rozhodla o porážce Energie zbytečná individuální chyba. Domácí musí mrzet i neproměněná přesilovka pěti proti třem, ve které trefil Martin Funk tyčku.

Sobota, 15.ledna

HC Slavia Praha - HC Energie 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: Kentoš, Půlpán, Sýkora.
Asistence: Půlpán, Kentoš, Baar, Funk, Vaněk.
Podobně jako proti Spartě, tak i na Slavii junioři nezvládli závěr zápasu. S velkou snahou se jim podařilo v 56 minutě vyrovnat, ale do prodloužení utkání nedovedli, když čtvrtý gól inkasovali o dvě minuty později. Porážkou si karlovarští velmi zkomplikovali přímý postup do play off.

Pondělí, 17.ledna

HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3 pr. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: Záhora, Sýkora.
Asistence: Hudák, Schusser.
Zápas naděje, kterým by se domácí mohli udržet před rozdělením tabulky mezi prvními šesti týmy, nedokázali proměnit ve vítězství. Plzeň dala ve druhé třetině dvě branky, ale domácí bojovností dokázali na konci druhé části snížit a v úvodu třetí i vyrovnat. Bohužel pro ně, vítězný gól již nepřidali a hosté v prodloužení rozhodli o tom, že Energie bude hrát v další fázi soutěže o dvě poslední volná místa v play off.

Extraliga staršího dorostu

Čtvrtek, 13. ledna

HC Olomouc – HC Energie 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky: Kubáč, Táborský, Zadražil, Csamango.
Asistence: Zadražil 2, Svoboda 2, Kubáč, Novák.
V dramatickém utkání předvedli hosté organizovaný výkon podpořený bojovností a úsilím všech hráčů. Úspěšně realizovali nerovnovážné situace, které si vypracovali, a trestali chyby domácího mužstva v obranné činnosti. Olomoučtí hráči museli výsledek neustále dotahovat, vyrovnali i na 3:3, avšak Csamango potrestal špatnou rozehrávku domácího brankáře a zajistil vedení po 40 minutách. Ve třetí části již branka nepadla, a tak se zaslouženě radoval karlovarský tým.

Pátek, 14. ledna

AZ Havířov – HC Energie 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: Táborský 2, Csamango, Zikmund, Troška.
Asistence: Lintemer, Vilhelm, Vrána J., Čápek, Winkler, Bečka.
Utkání se stalo prověrkou hry v oslabení karlovarských hráčů. Častá vyloučení hostů (někdy poněkud přísnější), nařízení dvou trestných střílení ve prospěch domácích (ani jedno neproměněno) byly momenty, které držely dlouho výsledek vyrovnaný. Energetici díky obětavosti a podpoře brankáře Rauschera klíčové pasáže přečkali a pak z protiútoků sami udeřili. Získali tak vítězství založené na dobrém charakteru mužstva.

Extraliga mladšího dorostu

Neděle, 16. ledna

HC Chomutov - HC Energie 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: Řezníček, Jirušek, Vrána.
Asistence: Vevrka, Opatrný, Řezníček, Zikmund, Gorčík.
V začátku zápasu si hosté vypracovali několik slibných příležitostí, bohužel laxnost v zakončení pomohla soupeři k vedení, ale v závěru první třetiny pohotovou tečí energetici srovnali. Po důrazné domluvě v kabině se jejich hra zlepšila, přesto neschopnost proměnit vytvořené šance přetrvávala. Po několika nastřelených brankových konstrukcích se karlovarským konečně podařilo dvěma rychlými góly odskočit, a to až v závěrečné třetině. Soupeř jen korigoval konečný výsledek.

Žákovská liga starších žáků

Sobota, 15. ledna

8. třída

HC Stadion Teplice - HC Energie 1:31 (1:11, 0:9, 0:11)
Branky: Janata 5, Trapl 5, Čejka 5, Šesták 3, Beer 3, Binias 3, Trofimov 2, Troška, Hauzr 2, Svoboda 2.
Sestava: Grančarov (Stibor) - Beer, Prachař, Troška, Pastier - Čejka, Janata, Svoboda, Trofimov, Hauzr, Trapl, Šesták, Binias.
Konečný výsledek jasně vypovídá, jaký obraz hry tento zápas přinesl.

7. třída

HC Stadion Teplice - HC Energie 4:13 (3:3, 0:7, 1:3)
Branky: Šála 4, Bečka 3, Smolka, Salva 2, Kunc, Chládek, Žeravík.
Hostům se moc nepovedla první třetina, ale druhou odehráli parádně a rozhodli v ní o svém přesvědčivém vítězství.

Žákovská liga mladších žáků

6. třída

HC Energie - HC Stadion Teplice 24:3 (10:1, 5:1, 9:1)
Branky: Nídl 6, Prošek 4, Bernáth a Parshakov 3, Maloušek, Habr a Šetek 2, Šik a Hoang.
Asistence: Hoang 3, Pashakov, Šetek, Prošek, Maloušek a Chmiel 2, Bernáth, Kellner, Šik, Nídl, Habr a Mašek.
Hráči Energie hráli s chutí a jasně dominovali ve všech směrech.

5. třída

HC Energie - HC Stadion Teplice 16:1 (2:0, 4:0, 10:1)
Branky: Novotný 5, Fečo a Jiskra 3, Šťastný 2, Vávra, Jílek a Zázvorka.
Asistence: Rozhon 4, Kořán, Jiskra a Novotný 2, Vávra, Cankov, Čechlovský, Glanc, Jílek, Šťastný, Bubeliny a Matoušková.
Domácí podali pouze průměrný výkon, ale i ten stačil proti snaživému soupeři na výrazné vítězství.

Západočeský přebor elévů

4. Třída

HC Energie – HC Stadion Cheb 1:3
Branky: Poizl.
Domáčí první dvě třetiny utkání kontrolovali hru, ale nepodařilo se jim proměnit šance, které si vypracovali. Soupeř se zlepšil a jeho dvě branky ve třetí třetině rozhodly toto dramatické utkání.