Páťáci Energie nestačili ve finále na Hvězdu Praha a skončili na druhém místě

V uplynulých dvou dnech se v KV Areně utkaly ty nejlepší týmy pátých tříd o vítězství v českomoravském poháru. Dva pražské kluby, Havlíčkův Brod, Opava a samozřejmě domácí Energie. Karlovarští procházeli jednotlivými fázemi turnaje celkem bez problémů, narazili až ve finále, kde je zastavila Hvězda Praha. Jednalo se o velmi povedenou akci, na zápasy chodilo dost lidí a druhé místo je určitě nadějným výsledkem do budoucna. Spolu s juniory přinesli páťáci zatím nejlepší umístění, kterých letos týmy Energie dosáhly.

Základní skupina

Základní skupina se hrála systémem každý s každým, přičemž za vítězství se udělovaly dva body, za remízu jeden. Z pěti zúčastněných týmů postoupily čtyři do semifinále, na Havlíčkův Brod se ve vyřazovací části nedostalo. Páťáci Energie vyhráli tři ze čtyř zápasů a ze druhého místa postoupili pohodlně dál.

5. HC Rebel Havlíčkův Brod 2 b – 8:12

V případě stejného počtu bodů rozhodl o pořadí vzájemný zápas.

Play-off

V play off se hrálo na jeden vítězný zápas 3x15 minut, v případě nerozhodného stavu následovaly samostatné nájezdy.

HC Energie – HC Hvězda Praha 2:5

Finále nezačalo pro karlovarské páťáky zrovna ideálně. Kvůli hrubým chybám v obraně byl stav po první části 0:4. Ve druhé třetině branka nepadla a rozhodovalo se tak až ve třetím dějství. Energetici nejprve dvakrát skórovali a vrátili se tak do hry, pátý gól Hvězdy asi čtyři minuty před koncem jim ale sebral vítr z plachet. Karlovy Vary tak skončily na druhém místě, titul si do Prahy odvezla Hvězda.