Dorostenci udolali první Slavii v prodloužení

SD: HC Energie - HC Slavia Praha 3:2p (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
V úterní poledne se střetla domácí Energie s hosty ze Slavie. Byl to od začátku vyhecovaný souboj plný střetů a osobních soubojů. Šťastnějšími byli nakonec domácí, kteří udolali Slavii v prodloužení gólem Martina Trapla (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, 17. kolo, út 28.10.2014, KV Arena
Slavia
3:2p
1:2, 1:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 3. Čejka (Chodounský), 35. Prachař (Hauzr, Horký), 61. Trapl (Bernáth, Vodička) – 5. Zderadička (Furch, Mareček), 15. Furch (Hejda, Kohút) Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kotyza Vyloučení: 4:9 Využití: 1:1 Diváci: 50 Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Bernáth, Pajk, Prachař, Beer, Vápeník, Hrůša – Horký, Janata, Svoboda, Čejka (C), Davídek, Trapl, Kurfürst, Pastyřík, Hauzr, Nguyen, Kunc, Chodounský
Slavia: Štefka – Zderadička, Krásný, Hejda, Valík, Příkop, Šmíd, Bušek – Furch, Kohút, Mareček, Mušo (C), Patočka, Heldák, Vildumetz, Šteiner, Matějka, Fiala

První třetina začala na obou stranách velice aktivně. Již ve třetí minutě šli do vedení domácí borci. Michael Čejka se nejlépe zorientoval před Štefkou a dokázal puk dorazit do brány. Vypadalo to, že by i energetici mohli favorita přehrávat. Jenže o dvě minuty později se v početní výhodě prosadil přesnou střelou k tyči Filip Zderadička a bylo to 1:1. Poté se dlouho nedělo nic zajímavého. I nadále se však hrál velice pohledný hokej s mnoha souboji. V patnácté minutě dostali hosté výhodu a puk si vzal na starost Aleš Furch, který přebruslil celé kluziště a přesnou střelou zavěsil kotouč nad Kuchařovo rameno. Domácí hráči ještě dostali do konce třetiny dvě možnosti na srovnání v podobě přesilových her, ale ani jednu z nich nedokázali zužitkovat.

Ve druhé třetině se i nadále bojovalo, což mělo za následek mnoho vyloučených převážně na hostující straně. Energetici jsou však dnes opravdu bezradní, co se týče přesilových her. První velkou šanci na srovnání měl Kurfürst. Michael Čejka si vybruslil do mezikruží a vystřelil. Kotouč následně dojížděl Kurfürst, ale trefil pouze tyč. Z následného protiútoku zahrozila ale i Slavia. Právě zmiňovaný Čejka si za bránou nerozuměl s Prachařem a kotouč se dostal před bránu na úplně osamoceného Patočku, jehož pokus zastavil Kuchař skvělým zákrokem betonem. Ve třicáté páté minutě se domácí přeci jen dočkali gólu v přesilové hře. David Prachař si najel krásně do mezikruží, kam taky dostal od Hauzra přihrávku a jeho projektil vymetl všechny pavučiny ve Štefkovo bráně. Na konci třetiny se ještě blýskl Kuchař. Kohút ve stoprocentní příležitosti selhal, když mu stačilo jen přehodit Kuchařův beton, ale ten vytáhl famózní zákrok.

Ve třetí třetině bylo k vidění mnoho šancí na rozhodnutí, ale ani jedna příležitost nerozhodla, a tak se zápas protáhl až do prodloužení, ve kterém po dvaceti vteřinách rozhodl přesnou střelou Martin Trapl, a tak si domácí odnesli o bod navíc.