Jan Tomeček: Udělali jsme hrubé chyby

Energetici mají za sebou neúspěšný zápas. Nad Pardubicemi měli vítězství na dosah, chybami ve třetí třetině o něj však přišli. Zbytečné ztráty tří bodů po utkání litoval i obránce Jan Tomeček. „Stačilo hrát jednoduše a nemuselo nám to tam napadat,“ říká v našem rozhovoru.

Honzo, jak hodnotíte nedělní utkání s Pardubicemi?
Začali jsme dobře, vyvíjelo se to pro nás úplně suprově, protože po dvou třetinách jsme vedli 2:0. Nastoupili jsme ale do třetí třetiny a vlastně jsme si dva góly dali sami po hrubých chybách. Poté přišlo oslabení pět na tři a prohrávali jsme o branku. Chtěli jsme vyrovnat, ale těžko nám to tam padalo.

Čím to bylo, že Energie vede o dvě branky, poté kolaps a Pardubice otočily?
De facto to byly hloupé chyby. Přitom stačilo hrát jednoduše, v klidu si to pokrýt a nemuselo nám to tam tak napadat.

V čem byli hosté opravdu silní?
Oni jsou silní především v rozích. Neustále se snaží rotovat, podporují je beci, a to se opravdu špatně brání. Je tam takový zmatek, že nikdo nevíte, koho bránit dřív.

V pátek se jede do Liberce, kde jste uhráli zatím jediné venkovní vítězství. Myslíte, že to tak bude i tentokrát?
Musíme doufat, že ano. V Liberci jsme odehráli opravdu těžký zápas, kdy jsme hodně bránili, ale pokaždé jsme dokázali ujet a dát z toho branku. Snad to tak půjde i v pátek.