HC Energie Karlovy Vary

David Hruška: Podali jsme výborný kolektivní výkon

Hokejisté karlovarské Energie porazili vůbec poprvé v sezoně extraligového nováčka z Olomouce. Vítěznou branku vsítil při vlastním oslabení kanonýr David Hruška, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. V pozápasovém rozhovoru přiznal, že hostující celek není žádným outsiderem a cesta k vítězství byla trnitá.

Davide, po sérii proher jste končeně naplno bodovali. Jak moc se vám ulevilo?
Jsem rád, že jsme utkání s Olomoucí zvládli. Několikrát jsme prohráli o gól, takže naše sebevědomí nebylo nejlepší. Zvítězili jsme však po vynikajícím kolektivním výkonu a jsme za to moc rádi.

Co byste řekl k průběhu utkání?
Utkání to bylo takové bojácné. Hosté mají kvalitní tým, plný mladých kluků, dobře bruslí. Navíc hrají obětavě a kvalitně do obrany. My jsme se k nim těžko dostávali. Zablokovali nám také plno střel. Jako celek jsou nepříjemní, a proto jsme za tři body moc rádi.

Vstřelil jste vítěznou branku. Dobrou práci tam odvedl Petr Koblasa, souhlasíte?
Určitě. Já jsem mu nejprve přihrával na střelu, kterou však olomoucká obrana zblokovala. Puk tam několikrát poskočil, až se dostal ke mně a já ho se štěstím dopravil do sítě.

Nevyužili jste dlouho přesilovku pět na tři, čím to?
Myslím, že nám tam chyběla dobrá finální přihrávka. Nesehráli jsme tu početní výhodu úplně špatně. Možná tam bylo pár zbytečných střel, ale tak už se to někdy stává. Hlavní je, že máme tři body.

V pátek vás čeká podkrušnohorské derby, jak se na zápas těšíte?
Já se těším, každé derby má dobrou atmosféru. Navíc Litvínov hraje kvalitní útočný hokej, což mně osobně vyhovuje. Nebojím se, že by přijeli nějak takticky svázaní, takže očekávám zápas nahoru dolů. My se nesmíme bát. Věřím, že když předvedeme svůj zodpovědný hokej a dobrou obranu, máme šanci uspět.

Děkuji za rozhovor.

Související články