Začíná druhá čtvrtina. Do KV Arény míří Piráti

Extraliga má za sebou první čtvrtinu a již pátečním kolem vstoupí do čtvrtiny druhé. Karlovarští hokejisté do ní vstupují z poslední příčky a rozhodně mají v utkání proti Chomutovu o motivaci postaráno. Piráti však hrají velmi dobře a energetiky nečeká nic lehkého. Zápas startuje v 18:00. Kde sledovat utkání: Online přenos |Video přenos
Kde koupit vstupenky: Online prodej

Zvedne se Energie?

Karlovarští hokejisté mají za sebou výsledkově nevydařenou čtvrtinu. V odehraných třinácti utkáních nasbírali svěřenci trenéra Tlačila pouhých 8 bodů za dvě tříbodová vítězství a dvě remízy. Přesto se pyšní prvním místem a to v počtu vyslaných střel. Energetici vyslali na branky svých soupeřů již 433 střel, z gólu se však radovali pouze ve 25 případech. Příčina karlovarského umístění je tak jasná - nízká produktivita. Možná je způsobena i tím, že je v lázeňském městě hodně mladý kádr, jemuž v koncovce schází potřebné zkušenosti a možná i trochu štěstí. Přikloní se k Energii v dalším průběhu sezony?

Nejproduktivnějším hráčem Karlových Varů je Pat Mullane, který nasbíral 8 kanadských bodů (3+5). Americký útočník uspěl v klubu na měsíční zkoušce a vybojoval si smlouvu do konce sezony. Tato informace jistě potěšila nejednoho karlovarského fanouška. Nejlepším střelcem týmu je zatím Vojtěch Tomeček, který se trefil již pětkrát a zatím splácí trenérům důvěru v podobě velkého času na ledě. Větší bodový přísun se naopak čeká od předsezónních posil Petra Stloukala a Radima Matúše, který v posledních zápasech vypadl ze sestavy. Branky se očekávají také od nejnovějších posil z pražské Slavie Milana Mikulíka a Henriho Tuominena. Prosadí se v pátek proti Chomutovu?

O utkání s trenérem Antonikem

Hokejisté karlovarské Energie v pátek od 18 hodin na ledě KV Areny nastoupí proti Pirátům z Chomutova s cíle urvat plný počet bodů. Na obligátní otázku, co utkání rozhodne, asistent trenéra Mikuláš Antonik před zápasem reagoval: „Kdo dá víc gólů,“ odpověděl s úsměvem.

Logicky je to samozřejmě pravda, ale brankaři na obou stranách kluziště nenastoupí jen tak do počtu. „Poslední utkání se nám doma povedlo a chtěli bychom na to navázat. Na druhou stranu ale Chomutov bude daleko více bránit a bude více nepříjemný. Na nás bude zda si vytvoříme nějaké šance a zda je dokážeme proměnit," říká už vážněji asistent na lavičce karlovarského týmu a k situaci okolo brankařů řekl: „Ano nebudou tam jen do počtu. Pokud se budeme tlačit do branky, dorážet a dohrávat všechny akce, tak všichni brankaři jdou na zem a toho bychom mohli využít. To znamená zvednout kotouč nad ramena brankáře Laca. To by mělo fungovat a přinést nám nějaké body,“ přidává.

Kapitola sama o sobě jsou přesilové hry. V těch hrají chomutovští Piráti prim. Jejich procentuální úspěšnost využití 28.30% budí veliký respekt. Jinými slovy pomalu každou třetí přesilovku využijí. Naopak Energie má průměr 13,89% a je třetí nejhorší tým v soutěž. „Na přesilovkách pracujeme pořád. Každý trénink, každou taktickou poradu. Musíme je hrát jednoduše. Střílet a nekombinovat na krásu. Takto se moderní hokej už nehraje,“ je si Antonik vědom slabiny týmu. Na druhou stranu Energie se může pochlubit velice dobrou hrou v oslabení. Inkasovala pouze sedmkrát což je nejméně v celé soutěži a navíc je i nejslušnějším týmem. Tým z lázeňské metropole zatím obdržel pouhých 110 trestných minut. Naopak Chomutov má oslabení nejhorší v celé soutěži.

Nejlepší nahrávač Pat Mullane, Vladimír Sičák, Tomáš Rachůnek - 5 asistencí
Nejlepší v +/- Michal Vachovec, Martin Rýgl, Martin Weinhold, Milan Davídek - 0 bodů
Nejtrestanější hráč Václav Skuhravý - 14 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Tomáš Závorka 9 86,73 % 3,64 0
2. David Honzík 8 87,34 % 3,32 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)

Poslední utkání

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary3:1 (1:1,1:0,1:0)
Branky a nahrávky: 15. Kumstát (Pech), 32. Pech (Barinka), 46. Uher (Kudrna) – 20. Mullane (T. Rachůnek). Rozhodčí: Hejduk, Hradil – Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 6416. Střely na branku: 36:26. Zblokované střely: 4:4. Hity: 17:10. Vhazování: 32:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Mountfield HK - Piráti Chomutov3:2 (2:0, 1:2, 0:0)