Energie míří do Zlína. Letos naposledy?

Základní část Tipsport extraligy 2016/17 zakončí hokejisté Energie ve Zlíně. A sami mohou výrazně ovlivnit, zda se v letošní sezoně do Baťova města ještě podívají. Pokud jedenáctí domácí vyhrají za tři body a desátá Plzeň nebude bodovat na Spartě, oba týmy se v tabulce prohodí a Energii v play-out potkají ještě dvě západočeská derby. Všechna utkání 52. kola startují shodně v 18:20.
Kde sledovat utkání: Online přenos |Video přenos

Zlín na hraně play-out

Zatímco karlovarští hokejisté mají o svém programu po 52. kole už delší dobu jasno, Zlínští budou v pátek stále bojovat o naději. Osud už však nemají ve svých rukou a pokud Plzeň zaboduje na Spartě, čeká berany play-out. A na to v městě obuvi rozhodně nejsou zvyklí, vždyť naposledy play-off vynechali v sezoně 2007/08, kdy v základní části skončili třináctí.

Letos modrožlutým fatálně nevyšla druhá čtvrtina soutěže, v níž nasbírali pouze 11 bodů. Tato ztráta jim navzdory později zlepšeným výkonům může být osudná.

V týmových statistikách Zlína stojí za povšimnutí druhý nejnižší počet obdržených trestných minut (550 min., méně obdrželi jen hráči Třince) i poměrně slabé druhé třetiny, ve kterých mužstvo vstřelilo nejméně branek ze všech týmů. Z individualit vyčnívá především brankář Libor Kašík, který je s počtem zásahů 1327 vůbec nejzaměstnanějším maskovaným mužem Tipsport extraligy. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Roberts Burkarts, jehož 37 bodů (18+19) stačí na 13. místě v lize. Lotyšský útočník je zároveň nejpilnějším střelcem beranů.

Letošní vzájemná bilance hovoří ve prospěch Energie, která vyhrála oba domácí zápasy, na ledě soupeře pak podlehla těsně 0:1.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Tomáš Závorka 29 90,12 % 2,71 0
2. David Honzík 25 89,39 % 3,06 0
3. Tadeáš Dvořák 2 86,21 % 2,89 0
Úspěšnost přesilovek 11,74 % (14. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 81,82 % (10. místo v extralize)
2. Tomáš Štůrala 9 85,81 % 3,97 0
Úspěšnost přesilovek 15,02 % (12. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 79,62 % (13. místo v extralize)
Bodový zisk
45 % 57 % 33 % 43 %
69 b 43 b 26 b 13 b
41 % 28 % 58 % 52 %
16 b 11 b 23 b 19 b

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. O. Beránek (Kindl, Flek), 31. V. Tomeček (Flek), 57. Benák (Gríger, Kindl) – 48. Pech (Gernát). Rozhodčí: Svoboda, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 2717. Střely na branku: 22:38. Zblokované střely: 3:9. Hity: 5:3. Vhazování: 41:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Mountfield HK - PSG Zlín1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. min Jarůšek (Picard) - 14. Chytil (Říčka, D. Šťastný), 36. O. Veselý (Honejsek, J. Ondráček), 60. Chytil (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Šír – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 8:6, navíc Picard (Hradec Králové), Kotvan (Zlín) na 10 minut. Využití: bez. Diváci: 5 037. Střely na branku: 35:31. Zblokované střely: 11:8. Hity: 15:7. Vhazování: 45/78 (58%) - 33/78 (42%). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.