Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Chceme hrát náš poctivý hokej, hlásí Gríger

Chceme hrát náš poctivý hokej, hlásí Gríger

11.03.2017 | Kamila Ströerová

V pátečním klání se potvrdila střelecká forma karlovarských hráčů, kteří zdolali berany 6:4. Rozhodující byla třetí perioda, kdy Energie vstřelila rovnu tři branky. Dva kanadské body za jeden gól a asistenci si připsal Dávid Gríger.

Dávide, první perioda byla velmi vyrovnaná, očekávali jste takový průběh zápasu?
Už od základní části víme, že Zlín má kvalitní mužstvo. Věděli jsme, že to bude boj až do konce, což se vzápětí také potvrdilo. Chtěli jsme na ně vlítnout, abychom dokázali vstřelit pár branek, hrálo by se nám potom lépe. Bohužel nám ten plán nevyšel. Zabojovali jsme a dovedli jsme utkání do vítězného konce.

Stejně jako Olomouci, tak ani Zlínu nenastoupil kompletní kádr, bylo to znát na jejich hře?
Mám dojem, že nenastoupili tři hráči. Předváděli velmi kvalitní a dobrý hokej. Dobře bránili a byli silní v útoku. Určitě jim chyběli ti hráči, kteří nenastoupili do zápasu, ale na jejich výkonu to nic nezměnilo.

Před třetí třetinou byl stav vyrovnaný, co bylo tedy vaším cílem?
V kabině jsme si řekli, že chceme hrát náš poctivý hokej. Chtěli jsme se tlačit do brány, hrát dobře v obraně a hodně bruslit. Nechtěli jsme zápas pustit za žádnou cenu. Přáli jsme si, aby tři body zůstaly na domácím ledě. Nakonec se to podařilo, a to je důležité.

Ve třetím dějství došlo z zákroku na vás...
Já jsem o tom hráči nevěděl, jelikož stál za mnou. Ani nevím, o koho se jednalo. Skřípla se mi o něj noha a já jsem šel mimo kolenem. V první okamžik jsem se trochu bál, bylo to dost bolestivé. Když jsem se dostal na střídačku, tak po chvilce veškerá bolest přešla. Naštěstí je tedy vše v pořádku.

Po velké chybě dokázal Pavel Kubiš přidat třetí gól...
Nikdo z nás nechce chybovat. Bohužel se dostal do nájezdu a my inkasovali branku. V sobotu se podíváme na video a rozebereme to. Řekneme si, v čem jsme dělali chyby a čemu se vyvarovat do dalších duelů. Důležité je, že jsme vyhráli a držíme se na nějaké vlně. Nejdůležitější část sezony na nás stále čeká. Jdeme od zápasu k zápasu. Nejlepší recept na výhru je ten, který předvádíme poslední zápasy. Psychicky se také držíme, což nám musí zůstat i do bojů o extraligu.

Co očekáváte od Pardubic, které s vámi míří do baráže?
Podle mého se bude jednat o vyrovnaný zápas stejně jako zatím každý. Pardubice mají dobrý tým. Rozhodně nám nenechají nic zadarmo a my tam nepojedeme odevzdaně. Jak jsem již říkal, jdeme od zápasu k zápasu a toužíme ho výhrách. Bude to boj od začátku až do konce.

Sledujete vývoj play-off v první lize?
Člověk to vždy po očku sleduje. Víme, jaké jsou dvojice, které se spolu utkávají. Play-off je nevyzpytatelné. Postoupit může kdokoli. Hlavně se díváme sami na sebe a na své výkony. Chceme být nejlépe připravení do konce sezony.

Díky za rozhovor!