Žáčci bez porážky, juniorka a dorost úspěšní pouze napůl

K a r l o v y  V a r y - Dvě utkání se soupeři ze špice tabulky sehráli minulý týden naši junioři. V souboji s druhým Litvínovem jsme využili domácího prostředí a po vítězství s Pardubicemi si připisujeme další lichotivý výsledek. Vyrovnaný souboj v Liberci rozhodla jediná branka domácích z 53. minuty. Ke svému čtvrtečnímu zápasu jeli dorostenci do Litvínova. Cestou domů mohlo být v autobuse pěkně veselo. Mladíci si připsali, stejně jako junioři, proti "Chemikům" výhru 4:3.
Junioři

21. kolo - 31. října

HC Energie – HC Litvínov 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Branky: Punčochář, Bušta, Tvrdek, Obuch.

K úspěchu pomohl velmi dobrý vstup do zápasu. Po polovině jsme vedli 3:0. Soupeř se nechtěl snadno vzdát, ale přes velmi dobrou hru Energie se Litvínovští jen těžko prosazovali. Snaha hostujícího týmu byla korunována pouze snížením na rozdíl jediné branky v poslední minutě při přesilové hře.

22. kolo - 2. listopadu

Liberec – HC Energie 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Vyrovnané utkání ve svůj prospěch rozhodli domácí hráči až sedm minut před závěrečnou sirénou.

Extraliga juniorů po 22. kole (k 4. 11. 2002)

Dorost:

Litvínov – HC Energie 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Branky: Jakub Bauer 2, Moro, Margeta.

Karlovarští dorostenci v souboji s podkrušnohorským rivalem třikrát vedli, jenže domácím se vždy podařilo vyrovnat. Vítězná čtvrtá trefa Jakuba Bauera z 55. minuty už zůstala bez odpovědi.

HC Energie – Kladno 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Branky: Bauer Jakub, Bašiaga.

Do poloviny utkání si Energie vytvořila slibný dvoubrankový náskok. Další příležitosti bohužel zůstaly nevyužity, čehož hosté z Kladna ještě do druhé přestávky stačili bezezbytku využít potrestáním hrubých individuálních chyb. Třetí třetina už byla zcela v režii soupeře. Hned v úvodu poslední části hry dokázali vedení strhnout na svou stranu a v pohodě si tak dokráčet pro výhru.

Nutella extraliga dorostu po 22. kole (k 4. 11. 2002)

Rokycany - Karlovy Vary 1:8

Branky: Slovák 2, Sláma 2, Louthan, Vítek, Zucker, Nídl, Nouzecký.

Dostatečný náskok z prvního dějství jsme v dalším průběhu už jen zvyšovali. V prvním vzájemném měření sil výborně zachytal rokycanský brankář. Tentokrát tak skvělý výkon nepředvedl. Někdy nepřesné kombinace připisují trenéři spíše špatné kvalitě ledu.

8.třída

Rokycany - Karlovy Vary 2:5

Branky: Schmidt 3, Polák, Juriš.

V první třetině měli sice Karlovarští místy až drtivou převahu, ale domácímu týmu se dařilo i s přispěním štěstí držet útočné manévry soupeřových útočníků bez brankového vyjádření. Co víc, obě hrubky v obraně Energie dokázali Rokycany stoprocentně využít. V prostřední části hry jsme konečně protrhli střeleckou smůlu a srovnali skóre na 2:2. Za tohoto stavu nevyužili domácí nařízené trestné střílení, což předznamenalo obrat v zápase. Definitivní konec všem rokycanským nadějím udělala třetí třetina, v níž jsme jasně dominovali. K poměrně vyrovnané partii přispěla, stejně jako v utkání deváťáků, špatná kvalita ledu a mlha.

7. třída

Karlovy Vary - Kadaň 5:1

Branky: Zíka 2, Chodounský, Richter.

O svém vítězství rozhodli sedmáci až čtyřmi góly ve třetí třetině.

6. třída

Karlovy Vary - Kadaň 4:4

Branky: Král, Jakubal, Schusser 2.

Po dvou hrubých chybách v naší defenzívě si soupeř odváží zaslouženě jeden bod.

5. třída

Karlovy Vary - Most 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: Fejtl, Vaněk, Schopf.

O výraznější vítězství se připravil domácí tým především špatnou koncovkou útočníků, kteří nedokázali využít velkého množství vyložených brankových příležitostí.

4. třída

Karlovy Vary - Most 4:2

Branky: Kysela, Vrána, Martinovský, Frk.

Do utkání vstoupil nejmladší karlovarský tým raketovým tempem. Už po necelých pěti odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 3:0. V dalším průběhu neproměnili naši hráči několik nájezdů. Soupeř vycítil šanci na zdramatizování zápasu, jenže Vary si i přes velký boj vítězství sebrat nenechali.