Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Hráči Motoru neskutečně simulují a přihrávají fauly. To, co předvádějí, nemá obdoby!

Hráči Motoru neskutečně simulují a přihrávají fauly. To, co předvádějí, nemá obdoby!

10.04.2017 | Tisková zpráva

„To, co předvádí hráči Motoru ČB ve svých utkáních, jsem už dlouho nezažil. Jsem konsternován tím, jakým způsobem si na rozhodčích hráči Českých Budějovic vymáhají vylučování a fauly. Při každém sebemenším dotyku padají, teatrálně zahazují rukavice a přilby, neustále simulují, nalehávají soupeři na hokejky, aby si vynutili za každou cenu vyloučení. Přesilová hra Budějovic je jejich jediná zbraň, kterou v baráži mají, a proto mají hráči, dle mého názoru, jednoznačné zadání zkoušet to na rozhodčí, jak se dá.“

“V utkání v Českých Budějovicích se rozhodcovská dvojice Lacina - Hribik nenechala v žádném případě ovlivnit, i když to měla velmi těžké, neboť při každém pádu budějovického hráče se spustil obrovský hukot vyprodaného domácího hlediště, který vytvářel na rozhodčí tlak, aby vylučovali. Oba rozhodčí podali velmi kvalitní výkon a utkání naprosto s přehledem zvládli.

Úplným opakem bylo nedělní utkání Karlových Varů s Budějovicemi v KV Areně. Rozhodcovská dvojice Pražák - Hejduk utkání absolutně nezvládla, udělala desítky chyb, kdy od samého začátku zápasu polykala simulování a skákání budějovických hráčů na led a do mantinelu, což bylo leckdy až komické. Zásadním způsobem tím rozhodčí ovlivnili utkání a náš klub poškodili. Požádal jsem ředitele Tipsport extraligy pana Řezníčka a šéfa Komise rozhodčích ČSLH pana Šindlera, aby se vážně zabývali hrou týmu Českých Budějovic, kdy si nesportovně vynucují hru v přesilovkách. Podáme na disciplinární komisi několik podnětů na filmování hráčů a budeme žádat jejich potrestání. Dále jsem požádal předsedu Komise rozhodčích pana Šindlera, aby s maximální obezřetností a profesionalitou nasazoval a vybíral rozhodčí do dalších utkání baráže tak, aby nebyla poškozována hra samotná a celá extraligová baráž jako taková. Zatím musím bohužel konstatovat, že rozhodčí utkání baráže až na výjimky nezvládají. Žádáme, aby druhou polovinu baráže pískali jen ti nejlepší rozhodčí, které má Komise rozhodčích ČSLH k dispozici. Jedná se o soutěž, ve které jde o všechno, a není možné, aby byl jakýkoli tým takto zásadně poškozován výkonem rozhodčích.

Další věc, která je pro mě nepochopitelná a které absolutně nerozumím, je, jak je možné, že na utkání do Karlových Varů je nominován rozhodčí Pražák, který pochází z Českých Budějovic a který v daném utkání rozhodl o drtivé většině vyloučení na straně našeho týmu. Vůbec se nedivím obrovské bouři nevole, kterou toto zjištění u našich fanoušků vyvolalo. Mám zahlcený mobil smskami od fanoušků, jak je vůbec možné toto dopustit. A to nemluvím ani o tom, že rozhodčí Hejduk je z Jihlavy. Každopádně rozhodčího Pražáka budeme vetovat až do konce baráže.

Doufám, že se všemi těmito podněty bude vážně zabývat ředitel extraligy,“ uvedl generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk.