Energie v první stovce evropských klubů, vládne Petrohrad

Hokejisté karlovarské Energie navzdory sestupu do WSM ligy poskočili v žebříčku nejlepších evropských klubů. Celek z lázeňského města si oproti loňské sezoně polepšil o šestnáct příček a aktuálně mu patří 92. příčka v Evropě. Starému kontinentu i nadále vládnou ruské týmy, loňského vítěze CSKA Moskva nahradil na vrcholu žebříčku Petrohrad. Pořadí 250 nejlepších týmu Evropy tradičně zveřejnil server www.passionhockey.com.

Pro pořadí na žebříčku jsou určující výsledky z ligových a pohárových utkání, větším bodovým koeficientem jsou ohodnoceny zápasy ze základní části. Jedním z kritérií pro určení pořadí je pak také náročnost dané soutěže. Za tu nejtěžší byla vloni opět považována ruská KHL, česká Tipsport extraliga se umístila na pátém místě za švédskou SHL, švýcarskou NLA a finskou Liigou.

Dvaadevadesátá příčka řadí karlovarskou Energii na třinácté místo mezi českými hokejovými kluby. Nejlepším z tuzemských celků i nadále zůstal letošní finalista a loňský mistr české nejvyšší soutěže Liberec, šampión ročníku 2016/17 brněnská Kometa se vešla do první dvacítky a skončila na 19. příčce.

Doposud nejlepším umístěním energetiků byla 17. pozice po stříbrné sezoně 2007/08, o rok později po zisku historického titulu náleželo Energii 18. místo žebříčku.