Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Strach není na místě, říká Jiří Kovka před startem President Cupu

Strach není na místě, říká Jiří Kovka před startem President Cupu

03.08.2017 | Daniel Kubelka

Podruhé v řadě vyrazili mladší dorostenci na prestižní President Cup do Třince. V konkurenci špičkových mládežnických mužstev z Česka i zahraničí by se rádi svěřenci trenéra Jiřího Kovky neztratili. O tom, s jakými ambicemi do Třince odjeli, i jak probíhal výběr týmu, se rozhovořil hlavní trenér Jiří Kovka.

O víkendu se chystáte podruhé za sebou na President Cup do Třince. Jaké jsou ambice?

Vzhledem k tomu, že jsme na ledě teprve od neděle a tým U16 absolvoval jen tři společné tréninky, žádné výsledkové ambice jsme si v této fázi nestanovili. Na druhou stranu se chceme prezentovat co nejlepšími výkony se stoupající tendencí.

Utkáte se silnými zahraničními týmy. Berete to jako dobrou přípravu na sezonu?

Nemůže být lepší přípravy než je tato. Utkáme se s absolutní špičkou v této kategorii a to je přesně to, co hráči potřebují. Poměřovat své dovednosti s těmi nejlepšími je cesta ke zlepšení každého jednotlivce.

Teprve v neděli jste začali s přípravou na ledě a hned pár dní na to vás čekají těžko zápasy. Nebojíte se toho?

Strach není na místě. Turnaj nám ukáže naše nedostatky, doufáme, že hráče správně "nakopne" a v sezoně se nám tato zkušenost bude hodit.

Pro vás osobně se jedná o druhou účast na silně obsazeném třineckém turnaji. Pojede se vám tam lépe, když už víte, co čekat?

Víme, že se jedná o jedinečný turnaj v ČR s možností porovnat se s evropskými top týmy U16. Jsme velice rádi, že takovou možnost máme, patřičně si ji vážíme a dle toho se všichni moc těšíme.

Po úterním modelovém utkání jste udělali nominaci na turnaj a rozdělení na "A" a "B" mužstvo. Jak těžké bylo po pár dnech přípravy to "rozseknout"? Nebo už jste měl jasno dříve?

nešlo o rozdělení po dvou srpnových trénincích, ale byl to v podstatě tříměsíční cyklus,, který vyústil v toto rozdělení. Jedná se však o otevřené týmy a každý, kdo si řekne svým přístupem a výkony o místo, může vytlačit jiného hráče z kádru U16. Je to pro nás logické a přirozené.

Přes léto jste měli v kádru takřka 40 hráčů, což je poměrně nezvyklé. Jak se vám pracovalo?

Kategorie mladšího dorostu je velmi specifická a jsme velmi rádi, že máme v klubu dva týmy, protože mezi hráči jsou velké fyzické, mentální, ale i výkonnostní rozdíly. V tomto věku každý měsíc hraje roli. Dali jsme každému dostatek prostoru, aby se mohl v přípravě ukázat a vytvořit si tak dobrou pozici při srpnovém rozdělení na U15 a U16. Hráči se navíc během sezony budou potkávat na různých výběrových akcích a chceme, aby byl širší kádr MD co nejkompaktnější.