Hejtmanský pohár: Mladá Boleslav vítězem, Energie končí bez medaile

Třetí a poslední den turnaje staršího dorostu načalo střetnutí o bronz mezi domácí Energií a německým Düsseldorfem. Karlovarští všechna svá utkání na turnaji dovedli až do prodloužení a nejinak tomu bylo i tentokrát. Rychlá branka Geitnera pak však dala konec jejich nadějím. Titul v naprosto vyrovnaném finále vybojovala Mladá Boleslav, která přetlačila jihlavskou Duklu 2:1 v prodloužení.

HC Energie Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:2sn

KVA: Kašpar – Zavřel, Cankov, Křemen, Novotný, Holub, Záruba, Tureček, Šťastný, Černý, Fečo, Kořán, Houdek, Zdeněk, Jiskra, Maydl, Stejskal, Rozhon, Karbulka, Jílek

MBL: Mašek – Červenka, Dotter, Imlauf, Beneš, Houška, Sýkora, Rudolph, Novotný, Moravčík, Šípek, Dobša, Vasilev, Čermák, Schultz, Novák, Mrkus, Kubart, Moucha, Jindra, Chwastek

Branky a nahrávky: 9. Novotný (Křemen, Tureček), 41. Holub (Křemen, Stejskal), rozh. náj. Šťastný – 38. Moravčík (Šípek, Červenka), 45. Dotter (Moravčík)

Úvodní branku vsítila domácí Energie, když se v deváté minutě trefil Novotný. Vyrovnávací gól přišel až ke konci druhé části. Ve třetí třetině přibylo po jedné trefě na obou stranách a utkání dospěla až do prodloužení a když ani to nerozhodlo, jely se samostatné nájezdy, které zakončil ve čtvrté sérii Patrik Šťastný.

HC Dukla Jihlava - Düsseldorfer EG U19 2:3pp

JIH: Chaloupek – Barák, Křišta, Marek, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník, Veleba, Brož, Daňhel, Filip, Kardoš, Krajíček, Najman, Pigl, Svoboda, Trnka, Úlovec

DEG: Kaptenat – van Böst, Geitner, Mannes, Mansfeld, Krug, Metelkov, Horschel, König, Lorer, Günther, Bartuli, Gerharz, Ribnitzky, Stähle, Volkmann, Fomin, Wrede, Judt, Brachert, Hermann, Schulz

Branky a nahrávky:4. Veleba (Rašín), 12. Trávník (Najman) – 2. Volkmann (Schulz), 17. Volkmann, 65. Volkmann (Schultz)

Zápas začala obě mužstva vskutku svižně a již ve čtvrté minutě svítilo na ukazateli skóre 1:1. První třetina přinesla ještě dvě branky, když se nejprve trefil Trávník, načež pět minut poté odpověděl svou druhou trefou v utkání Luke Volkmann. Diváci v KV Areně si museli na další gól počkat až na samostatné nájezdy a ty rozlouskl muž zápasu, střelec hattricku Luke Volkmann.

Sobota

HC Energie Karlovy Vary - HC Dukla Jihlava 3:4sn

KVA: Kašpar (Horák) – Zavřel, Cankov, Křemen, Novotný, Holub, Záruba, Tureček, Šťastný, Černý, Fečo, Kořán, Houdek, Zdeněk, Jiskra, Maydl, Stejskal, Rozhon, Karbulka, Jílek.

JIH: Chaloupek (Juřička) – Barák, Křišta, Marek, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník, Veleba, Brož, Daňhel, Filip, Kardoš, Krajíček, Najman, Pigl, Svoboda, Trnka, Úlovec.

Branky a nahrávky: 13. Rozhon (Jílek), 19. Jiskra, 52. Holub (Cankov) – 34. Úlovec (Piskač, Krajíček), 57. Krajíček (Marek), 57. Daňhel (Rašín, Kardoš), rozh. náj. Krajíček.

Domácí hokejisté v utkání měli nakročeno k druhé výhře na turnaji. Po první třetině vedli 2:0, když skórovali v přesilovce i oslabení. Dvou brankový náskok Energie, teď už 3:1, trval ještě na začátku 57. minuty. Pak ale Jihlavští bleskově vyrovnali, góly Kajíčka a Daňhela od sebe dělilo jen 37 sekund. Jakub Krajíček byl také jediným úspěšným střelcem v závěrečném rozstřelu.

BK Mladá Boleslav - Düsserdorfer EG U19 4:3

MBL: Brugioni (Mašek) – Červenka, Dotter, Imlauf, Beneš, Houška, Sýkora, Rudolph, Novotný, Moravčík, Šípek, Dobša, Vasilev, Čermák, Schultz, Novák, Mrkus, Kubart, Moucha, Jindra, Chwastek.

DEG: Hane (Kaptenat) – van Böst, Geitner, Mannes, Mansfeld, Krug, Metelkov, Horschel, König, Lorer, Günther, Bartuli, Gerharz, Ribnitzky, Stähle, Volkmann, Fomin, Wrede, Judt, Brachert, Hermann, Schulz.

Branky a nahrávky: 4. Dotter (Dobša), 12. Moravčík (Šípek), 30. Moravčík, 53. Moravčík (Dotter, Imlauf) – 5. Gerharz (Böst), 43. Böst (Lorer), 49. Günther (Judt).

Německý celek musel téměř v celém utkání dohánět náskok soupeře, Mladoboleslavští si vždy ztracené vedení dokázali vzít zpět. Ve 49. minutě vyrovnal Günther a zdálo se, že se turnaj dočká další remízy. V 53. minutě však Andrej Moravčík vsítil vítěznou branku a Středočeši tak jako první celek dosáhli na tříbodovou výhru.

HC Energie Karlovy Vary - Düsseldorfer EG U19 1:2sn

KVA: Kašpar, Horák – Zavřel (A), Cankov, Křemen, Novotný, Holub (C), Záruba, Tureček, Šťastný, Černý, Fečo, Kořán, Houdek, Zdeněk, Jiskra, Maydl, Stejskal, Rozhon, Karbulka, Jílek.

DEG: Kapteinat, Hane – Söst, Geitner, Mannes, Mansfeld, Krug, Metelkov, Horschel, König, Lorer, Günther, Bartuli, Gerharz, Ribnitzky, Stähle, Volkmann, Fomin, Wrede, Judt, Brachert, Hermann, Schulz.

Branky a nahrávky: 20. Křemen – 40. Volkmann (König), rozh. náj. Fomin.

V utkání padaly branky jen na konci třetin. V čase 19:45 poslal domácí do vedení Křemen, v poslední minutě prostřední části pak Düsseldorf vyrovnal zásluhou Volkmanna. Zápas byl plný rozmíšek a nedovolených zákroků, množství vyloučení však už více branek nepřineslo. Energetici dovedli i třetí zápas na turnaji do samostatných nájezdů. A stejně jako dopoledne proti Jihlavě, i tentokrát karlovarští nájezdníci pohořeli.

HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 7:4

JIH: Juřička (1. Chaloupek) – Barák, Křišta, Marek, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník, Veleba, Brož, Daňhel, Filip, Kardoš, Krajíček, Najman, Pigl, Svoboda, Trnka, Úlovec.

MBL: Mašek (41. Brugioni) – Červenka (A), Dotter, Imlauf, Beneš, Houška, Sýkora, Rudolph, Novotný, Moravčík (A), Šípek (C), Dobša, Vasilej, Čermák, Schulz, Novák, Mrkus, Kubart, Moucha, Jindra, Chwastek.

Branky a nahrávky: 8. Najman (Jakub), 11. Marek, 28. Filip (Smolko, Veleba), 42. Barák (Krajíček), 43. Najman (Rašín, Piskač), 52. Filip (Najman), 57. Najman (Veleba) – 1. Čermák (Jindra), 14. Moravčík (Dobša), 22. Beneš (Jindra, Červenka), 59. Novák (Dotter).

Neděle

O 3. místo: HC Energie Karlovy Vary - Düsseldorfer EG U19 2:3pp

KVA: Horák (Kašpar) – Zavřel (A), Cankov, Křemen, Novotný, Holub (C), Záruba, Tureček, Šťastný, Černý, Fečo, Kořán, Houdek, Zdeněk, Jiskra, Maydl, Stejskal, Rozhon, Karbulka, Jílek, Hudečka.

DEG: Hane (Kapteinat) – Söst, Geitner, Mannes, Mansfeld, Krug, Metelkov, Horschel, König, Lorer, Günther, Bartuli, Gerharz, Ribnitzky, Stähle, Volkmann, Fomin, Wrede, Judt, Brachert, Hermann, Schulz.

Branky a nahrávky: 32. Holub (Jiskra, Zavřel), 54. Křemen (Fečo) – 12. Ribnitzky (Mansfeld), -31. Schultz (Mansfeld), 61. Geitner (Fomin).

I čtvrté utkání na turnaji dopadlo pro domácí celek nerozhodně po 60 minutách. Energetici prohrávali o dvě branky, v druhé polovině se však Holubovi a Křemenovi podařilo vyrovnat. Německý celek se však zlomit nenechal a v 1. minutě prodloužení definitivně rozhodl Nicolas Geitner. Düsseldorf tak zdolal Energii i v druhém střetnutí na turnaji.

Finále: HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 1:2pp

JIH: Juřička (Chaloupek) – Barák, Křišta, Marek, Piskač, Rašín, Smolko, Trávník (C), Veleba (A), Brož, Daňhel (A), Filip, Kardoš, Krajíček, Najman, Pigl, Svoboda, Trnka, Úlovec

MBL: Brugioni, Mašek (1. minuta) – Červenka (A), Dotter, Imlauf, Beneš, Houška, Sýkora, Rudolph, Novotný, Moravčík (A), Šípek (C), Dobša, Vasilej, Čermák, Schulz, Novák, Mrkus, Kubart, Moucha, Jindra, Chwastek

Branky a nahrávky: 1. Rašín (Najman) – 47. Schulz (Novák), 63. Moravčík (Jindra)

Finálové utkání začalo pěkně zostra. Hned po úvodním buly nahodil Patrik Rašín kotouč ze středního pásma na mladoboleslavskou branku a k překvapení všech skončil až za zády brankáře Bruggioniho. Ten následně, hned po šesti sekundách hry, přenechal své místo v brance Davidu Maškovi. Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání v čase 47:00, kdy Juřičku prostřelil Michael Schulz. Rozhodující okamžik celého turnaje pak nabídlo až prodloužení, kdy se v polovině 63. minuty prosadil Andrej Moravčík a zajistil tak svému týmu prvenství na turnaji.

Hlavními partnery turnaje jsou Karlovarský kraj a společnost Karlovarská Korunní, s.r.o.