Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Užívejte si hru a fanděte s námi, zní od fanoušků z kotle

Užívejte si hru a fanděte s námi, zní od fanoušků z kotle

27.08.2017 | Daniel Kubelka

Začátek nové sezony se kvapem blíží a poslední detaily vylaďují i fanoušci. O tom, jak probíhala letní příprava z pohledu kotelníků, ale i o plánech na novou sezonu, jsme si popovídali se zástupcem kotelníků Honzou Zíkou.

Třetí místo v baráži odsoudilo náš tým k účasti v druhé nejvyšší soutěži. Změnilo to nějak zásadně přípravu fanoušků na sezonu?

Zklamání bylo veliké, proto jsme si všichni nejprve od hokeje potřebovali pořádně odpočinout. Po pár dnech vše přešlo a zase jsme začali plánovat, jak posunout náš kotel o něco výše. První liga je výzva, plánů je hodně, teď již zbývá pozitivně motivovat fandy, aby na náš tým nezanevřeli a chodili do kotle fandit. Soupeři na tribunách kolikrát převyšují i ty extraligové.

Co musím splňovat k tomu, abych do kotle mohl přijít?

Kotel není uzavřený sektor, lístek do něj si lze zakoupit normálně u pokladny. V kotli rádi přivítáme každého, kdo chce fandit aktivně a dodrží pár základních pravidel kotle.

O jaká pravidla se jedná?

V zásadě jde o pár věcí. Fandit aktivně, poslouchat speakera a mít oblečeny pokud možno klubové barvy. Je také lepší nejprve se zeptat, jestli někomu nestojíte na místě. V kotli totiž neplatí místenky na sedačky a stojí se v něm. Není potřeba být členem ultras nebo fanklubu, ale pokud tyto podmínky splňovat nechcete, bude pro vás vhodnější jiný sektor.

Mluvíte o ultras a fanklubu, jaký je rozdíl v těchto organizacích?

Fanklub je tradiční sdružení fanoušků karlovarského hokeje. Jeho členové patří k veteránům na karlovarských tribunách. Je spjat s klubem od nepaměti a preferuje konzervativnější styl fandění. Carlsbad ultras již také funguje několik let, ale tradici jako kfce (karlovarský fanclub) nemá. Snažíme se mezi sebe nabírat aktivní lidi, kterým není líto vzdát se volného času a peněz kvůli choreu nebo jiné činnosti týkající se podpory klubu.

Jak tato uskupení spolupracují?

Když loni v kotli fungovaly bez větších úspěchů dokonce čtyři skupiny, tak jsme si všichni sedli a domluvili se na sjednocení a spolupráci. Nejsme velkoklub s milionovou členskou základnou, proto je dobré vycházet spolu a fungovat jednotně. Jde nám přeci všem o Energii.

Jak se stát členem? Máte nějaké výhody?

U kfce stačí vyplnit přihlášku a zaplatit členský příspěvek. U ultras je dobré být aktivní a my si vás všimneme. Pro obě skupiny platí sleva na permici do kotle, které jsou stále v prodeji. Dále např. rezervace místa v buse na výjezd.

Jaké novinky si kotel chystá?

Je toho více. Chceme doplnit bubeníky a rozšířit počet speakrů. Zájemci si mohou funkci vyzkoušet ještě při zápase s Landshutem. Dále pak chystáme lepší místo pro vlajku, nové vlajky na tyči a pravidelnější choreografie.

Na facebooku carlsbad ultras již běží pozvánky na výjezdy. I to je vaše práce?

Ano, organizace výjezdů je jedna z věcí kterou zařizujeme. První dva výjezdy jsou naplánovány vlakem. Jedná se o poslední přípravu v Chomutově a dvoudenní výjezd do Vsetína. Pro zájemce o domluvu na výjezd funguje i fb stránka carlsbadultras - výjezdy. Zde si fanoušci domlouvají, kdo kam jede a jestli hledá spolujezdce.

Co chcete vzkázat fanouškům závěrem?

Nenechte se otrávit pádem z extraligy. První liga může být příjemná změna. Choďte na hokej užívat si hru a fandit. Když už ne přímo v kotli, tak se alespoň přidávejte ke kotli tleskáním. Společně jsme za rok zase zpátky!