Příprava v číslech: Pětigólový Balán, úspěšné přesilovky i týmové premiéry

Příprava na novou sezonu energetikům vyšla. Z osmi odehraných utkání pětkrát vyhráli a jen jednou prohráli v základní hrací době. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem zároveň se stal Stanislav Balán, takřka třetinu gólů vstřelili karlovarští hokejisté v přesilových hrách.

Individuální statistiky

Jako povedený tah se v přípravě ukázalo složení elitní formace Rachůnek - Balán - Flek. Ta jako jediná odehrála ve stejném složení všechna utkání, dohromady navíc posbírala 18 bodů. Hned o osm z nich se postaral její centr Stanislav Balán. Navrátilec z Vítkovic zapsal v přípravě v 7 zápasech 8 bodů, čímž se stal vůbec nejproduktivnějším energetikem a s pěti góly pak nejlepším střelcem zelenobílých.

• Michal Vachovec - 1 bod (0+1)

Mezi obránci se nejvíce dařilo zkušenému Vladimíru Sičákovi a novicovi mezi karlovarskými beky Slovinci Matici Podlipnikovi. Oba shodně bodovali pětkrát, přičemž se trefili jednou a čtyřikrát na branku úspěšně nahráli. Dvěma góly se mezi obránci jako jediný zapsal Martin Rohan.

Bodování - obránci

• Vladimír Sičák - 5 bodů (1+4)
  • Matic Podlipnik - 5 bodů (1+4)
  • Martin Rohan - 2 body (2+0)
  • Daniel Krejčí - 2 body (0+2)
  • Martin Weinhold - 1 bod (1+0)

Filip Novotný i Tomáš Závorka v přípravě shodně nastoupili do čtyř utkání a inkasovali po osmi gólech (vítězná branka soupeře ze sam. nájezdů se do statistik brankářů nepočítá). Jejich průměr na zápas tak činí dva góly. Dres karlovarského Áčka navlékl poprvé Ondřej Kuchař, který nastoupil na posledních jedenáct minut duelu s Kladnem, ve kterých neinkasoval.

Týmové statistiky

Osm zápasů, pět výher a jen jedna prohra v základní hrací době, tak si vedli karlovarští hokejisté v přípravě. Pozitivní skóre 30:18 ovlivnila především vysoká výhra nad Landshutem 8:1, jen jednou, při utkání na Kladně, se energetici prosadit nedokázali (0:3).

Takřka třetinu ze vstřelených branek zapsali v přesilových hrách (9), při oslabení pak inkasovali svěřenci Martina Pešouta třikrát.

Ostatní zajímavosti

Příprava přinesla v podání nováčka WSM ligy i několik zajímavostí. O premiéře Ondřeje Kuchaře v karlovarském Áčku jsme se již zmínili, podobně ho napodobil i obránce Adam Rulík. Debut mezi dospělými si připsali sedmnáctiletý obránce František Klejna. První branku v karlovarském Áčku vstřelil v zápase s Landshutem Martin Weinhold. V závěrečném přípravném duelu s Chomutovem pak proti sobě nastoupili bratři Tomečkové, poprvé od přestupu Vojtěcha k Pirátům.