Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

WSM liga poprvé. Co se změní?

WSM liga poprvé. Co se změní?

06.09.2017 | Daniel Kubelka

Úvodní zápas letošní hokejové sezony se nezadržitelně blíží a nás zajímá, co zajímá vás! Proto vám nyní přinášíme souhrn toho, na co jste se před prvním ligovým kolem ptali nejčastěji.

Před zápasem

Vstupenky

Jednotlivé vstupné i permanentky na novou sezonu se dočkaly svého zlevnění. Cena nejlevnějšího lístku začíná na 70 Kč, i nadále však můžete využít některou z nabízených slev. Vstupenky na jednotlivé domácí zápasy můžete zakoupit na pokladnách KV Areny, které se otevírají vždy hodinu a půl před začátkem zápasu. Doporučujeme vám však využít tradičních předprodejů, ať už formou online nákupu nebo návštěvou některého z prodejních míst Ticketportalu, vyhnete se tak případným frontám u pokladen.

Parkování

I zde zůstává vše při starém. Využít můžete parkoviště u bazénového centra, v nejbližším okolí je pak k dispozici parkoviště u OC Varyáda. Problémy však můžete mít s cestou ke KV Areně, až do 15.12.2017 je totiž uzavřena lávka přes Chodovský potok.

Hrací dny a časy zápasů

Oproti nejvyšší soutěži disponuje WSM liga jinými hracími dny, těmi jsou nově středy a soboty a také vložené pondělky. V sobotu budou naše domácí zápasy začínat v 17:00 (30.9. s Litoměřicemi a 17.2. s Českými Budějovicemi budeme hrát od 16:00), ve všední dny v 17:30. Rozpis našich utkání naleznete zde.

Noví soupeři

Sestup do druhé nejvyšší soutěže přinesl logicky i změnu tradičních soupeřů. Energetici se tak nově utkají třeba s nedalekou Kadaní, chybět však nebudou ani daleké výjezdy na východ do Frýdku-Místku či Havířova.

Během zápasu

Občerstvení

Fanoušek bez piva a klobásy jako by ani nebyl. Občerstvení v hale bude i nadále zajištěno v původní podobě jako tomu bylo při extralize. V průběhu sezony se však nově před KV Arenou objeví stánek s pivem Gambrinus.

Fanshop

Na nové zboží ve fanshopu se můžete těšit již v nejbližších dnech. Obchod se suvenýry a hokejovým zbožím bude tradičně otevřen i během zápasů.

Multimediální obrazovky

Během jednotlivých utkání nepřijdete ani o tradiční záběry na kostce či hudební doprovod v průběhu přestávek či přerušení hry. Informační servis i nadále přinese velká led obrazovka za sektorem 104.

Komerční přestávky

Vždy dvakrát za třetinu se hra v jednotlivých třetinách na chvíli zastaví, pro prezentaci svých partnerů, ale třeba i pro vaše přání k narozeninám opět využijeme komerčních přestávek.

Rozhodčí

V nejvyšší soutěži jsme na to byli zvyklí, od nové sezony se však i ve WSM lize počet rozhodčích ustálí na čtyřech mužích v pruhovaném. Jako jediní pak v rámci celé soutěže budeme i nadále k posuzování sporných momentů využívat brankového videorozhodčího.

Dresy

Celá sezona doma ve stejných dresech? Zapomeňte! První polovinu domácích zápasů odehrajeme ve tmavé variantě dresů, tu druhou ve světlých trikotech. Na jejich podobu se můžete těšit již v pátek 8. září.

Statistiky

Další novinkou ve WSM lize je sběr statistik tak, jak ho známe z nejvyšší soutěže. Tradičně tak na serveru hokej.cz budete moci sledovat čas hráčů na ledě či počet střeleckých pokusů jednotlivých hráčů.

Ročenka

V loňském roce jsme si od ročenky dali menší pauzu (čtyřstránkovou verzi nepočítáme), letos se však k tradičnímu magazínu pro fanoušky vracíme. Osmadvacetistránková publikace bude k dispozici za 20 Kč již během úvodního zápasu 9. září s Frýdkem-Místkem.

Když se na utkání nedostanu

Pokud nemáte šanci vyrazit na zápas do KV Areny, máme pro vás dvě nouzová řešení. Tím tradičním je textový online přenos na serveru onlajny.com. Videostreamy pak nově naleznete na serveru TVCOM.cz. Cena za jeden zápas bude při platbě kartou 50 Kč, při platbě přes SMS činí cena 100 Kč. Bezplatné streamy na serveru hokejka.tv mají zajištěny jen kluby Tipsport Extraligy.

Další otázky

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku? Pak nás kontaktujte prostřednictvím rubriky Otázky na redakci. Upozorňujeme, že dotazy týkající se sestavy či taktiky jsou v kompetenci trenérů a v dané rubrice vám na ně nemůžeme odpovědět.