Mladší dorost stoupá vzhůru, žáci zvládli domácí zápasy

Pořádně nabitý měli uplynulý týden naši mladí hokejisté. Mladší dorost potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a po dvou výhrách se vyšplhal už na čtvrté místo tabulky. Dařilo se i žákům, kteří většinou ve svých zápasech uspěli. Kompletní výsledkový servis i s ohlasy trenérů vám nabízíme v tradičním přehledu mládeže.

Extraliga mladšího dorostu

5. kolo - 28.9.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Matoušek (Bílek), 3. Korčmaroš (Pohanka), 14. Vondráček (Sapoušek, Bílek), 30. Mareček (März), 33. Remeš (Korčmaroš, Rymon), 49. Matoušek – 24. Weis (Vlach), 48. Tot (Pavlíček), 53. Pavlíček (Tot, Čermák).

Jiří Kovka: Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na zlepšený výkon v posledních dvou třetinách proti Třemošné. Vstřelili jsme rychle první branku a od té doby jsme v utkání dominovali. Škoda individuálních výpadků ve třetí třetině, díky nimž jsme soupeře nechali vstřelit dvě laciné branky. Kluci si dnes potvrdili, že mohou porazit kohokoli. Záleží jen na jejich přístupu.

6. kolo - 1.10.2017

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 8. Botoš (Mareček), 31. Mareček (Vondráček), 49. Pohanka (Mareček), 50. Bílek (Blecha, Matoušek), 50. Korčmaroš (Remeš), 54. Botoš (Vogel).

Jiří Kovka: Ačkoliv výsledek vypadá jednoznačně, obraz hry tomu úplně neodpovídal. Hřáči si vytvořili dostatek šancí ve všech třetinách, ale po 40 minutách jsme vedli pouze 2:0 a Kladno hrozilo z občasných protiútoků. Zlomit houževnaté domácí se podařilo až ve třetí části. Mohli jsme vstřelit více branek, ale to by všichni museli hrát pro tým a ne pro své statistiky.

Liga mladšího dorostu

3. kolo - 1.10.2017

HC Energie Karlovy Vary "B" - HC Baník Sokolov 12:1 (5:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 5. Kala (Prošek), 6. Prošek (Skuhravý), 8. Hrůša (Fuksa), 16. Bockstefel (Kala, R. Vondráček), 20. Krnáč (Bockstefel), 25. Krnáč (Hrůša), 37. Krnáč (Bockstefel), 39. Šmajdová (Krnáč, Skuhravý), 44. Prošek (R. Vondráček), 48. Bockstefel (Houdek), 49. R. Vondráček (Prošek, Kala), 56. Krnáč (Šmajdová).

Michal Jílek: Jsme hlavně rádi, že se nám podařilo vstřelit 12 branek. Naše střelecká potence není úplně ideální, ale neustále na tom pracujeme. Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry a dařilo se nám i kombinačně. Přehrávali jsme soupeře ve všech částech a proto je vítězství zasloužené. Doufám, že si střeleckou chuť hráči odnesou i do dalších utkání.

Liga starších žáků - 8. třída

4. kolo - 28.9.2017

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 12. Kulich, 16. Rindoš (Kulich), 23. Gruntová (Rindoš), 36. Kulich (Perný, Koblížek), 47. Kulich (Perný, Karhan), 54. Koblížek (Novotný, Kulich), 58. Novotný - 10. Czingel (Bubanec), 34. Czingel (Bubeliny), 38. Czingel (Šmajda), 59. Šmajda.

5. kolo - 30.9.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Děčín 9:4 (1:1, 4:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 16. Rymon (Varvařovský, Sýkora), 22. Dorot (Varvařovský), 26. Rymon (Dorot, Sapoušek), 28. Rymon (Sapoušek), 37. Šmajda (Dorot), 48. Varvařovský (Neubert), 52. Neubert (Varvařovský, Dorot), 55. Rymon (Bubeliny), 56. Šmajda.

Liga starších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 2:3

Branky: Pastor, Zich

Petr Neč: Do zápasu vstoupili domácí naprosto katastrofálně a po první třetině díky několika zbytečným individuálním chybám prohrávali už 0:3. Od druhé třetiny se ale hra ze strany hráčů Energie postupně zlepšovala, ke vstřelení kontaktní branky však chyběl větší důraz v předbrankovém prostoru. Do posledního dějství už domácí vlétli ve velkém stylu a během prvních pěti minut snížili na rozdíl jediného zásahu. Vidina vyrovnání však energetikům paradoxně svázala ruce nervozitou, což zapříčinilo neproměnění několika vyložených šancí včetně trestného střílení. Hosté se tak i díky skvělému výkonu brankáře v poslední třetině nakonec ubránili a získali tak plný počet bodů.

Liga mladších žáků - 6. třída

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 11:7(4:4, 2:2, 5:1)

Branky: Mikeš 3, Poizl, Šuma, Skuhravý, Hes

HC Energie Karlovy Vary - HC Děčín 8:4(2:1, 5:2, 1:1)

Branky: Šuma 2, Teterja 2, Poizl 2, Mikeš, Černok

Liga mladších žáků - 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 8:5

Branky: Malý 3, Roštejnský 2, Teterja 2, Heller

Petr Neč: Velmi divoké utkání absolvovali hráči ročníku 07. Již v první třetině dokázali soupeři vstřelit dvě branky, přičemž několik dalších šancí ještě zahodili. I na začátku druhého dějství byli domácí aktivnější, díky čemuž přidali další branku, postupně se ale sami uspokojili s dosavadním průběhem a hosté pomalu začali získávat převahu na svou stranu, ze které vytěžili kontaktní gól. Ani ten ten karlovarské neprobral z letargie, za což velmi draze zaplatili, když hosté v první části třetí třetiny naprosto zaslouženě přidali hned tři branky a průběh utkání tak dokonale otočili. Domácí střídačka si proto vyžádala oddechový čas, při kterém trenér hráčům důrazně promluvil do duše a některé z nich nechal pouze odpočívat na střídačce. Efekt byl dokonalý, domácí se nadechli k drtivému náporu a nakonec hosty přeci jen přetlačili na první pohled jasným výsledkem, realita však byla konečnému skóre celkem vzdálená.

Krajská liga přípravek

2. kolo - 1.10.2017

HC Energie Karlovy Vary - HC Čerti Ostrov 18:3

HC Energie Karlovy Vary - Ver Selb 24:1

HC Energie Karlovy Vary - Ver Selb 30:2

Zuzana Radostová: Oba zápasy byly bez většího tlaku a díky tomu měli kluci dost prostoru pro kombinace, ke kterým se v těžších zápasech tak snadno nedostávají. V druhém zápase se tempo přizpůsobilo soupeři a snížila se úroveň celého herního projevu.