Inkasovali jsme po vlastních chybách, lituje Skuhravý

Z pondělního utkání odešli energetici podruhé v sezoně zcela bez bodu. V takticky vedeném zápase padalo málo branek, o konečném výsledku se tak rozhodlo už v první třetině. „Dalo se čekat, že padne málo branek, ale měli jsme proměnit víc šancí,“ říká kapitán Václav Skuhravý.

Venco, co chybělo k tomu, abyste v Budějovicích získali nějaký bod?
Určitě proměnit nějakou šanci. Ale moc jsme jich neměli. I tak jsme ale dvakrát jeli sami na branku, v přesilovce jsme měli dorážku skoro do prázdné, ale góla jsme z toho nedali. Budějovický gólman to dobře vychytal. Oba góly jsme navíc inkasovali po vlastních chybách.

Domácí zápas vyhráli brankami už v první třetině. Myslíte, že je vedoucí branka tak nakopla?
To bych neřekl. My jsme pak vyrovnali a vyrovnaná byla i hra. Spíše byla velká chyba, že jsme pak inkasovali ve 20. minutě na 2:1.

Očekávali jste, že v zápase padne takto málo branek?
Jak domácí, tak ani my venku moc gólů nedáváme. Více se nám střelecky daří doma. Takže máte pravdu, že se to asi čekat dalo.

Co chybělo v závěrečném tlaku? Nějaký lepší odraz?
Power-play byla krátká. Měli jsme tam jen dvě vyhraná vhazování. Domácí to ale vždy vyhodili a nepouštěli nás před bránu, abychom tam něco dorazili.