Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Další domácí utkání, připlouvají Benátky

Další domácí utkání, připlouvají Benátky

27.10.2017 | Matěj Hodoval

První vzájemné utkání Karlových Varů s Benátkami jasně vyznělo ve prospěch Energie. Navíc budou chtít hráči v zelených uniformách odčinit první letošní porážku na domácím ledě, kterou utrpěli v posledním kole s Ústím. Přijďte v sobotu energetiky podpořit, začínat se bude v 17:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky: Ticketportal

O soupeři

Sestava z předešlého zápasu

  • Kořenář – Plutnar, Husa, Kunst, Pyrochta, Maier, Jan Bednář – A. Dlouhý, Chrtek, Hrníčko – Vantuch, Bittner, Psota – R. Veselý, Z. Král, Hrabík – Bělohorský, Kuťák, Wiencek

Benátečtí se po nadějném startu propadají tabulkou. Momentálně hájí s dvaceti body až jedenáctou příčku. Více bodů nastřádaly Benátky na domácím ledě, ve dvanácti duelech dvanáct bodů, zatímco venku z dvaceti sedmi možných získaly jen osm. Z posledních třech klání se svěřenci trenéra Jiřího Kudrny ani jednou neradovali z vítězství. V 15. kole se představili Benátečtí na ledě Havířova. Hosté vedli po první dvacetiminutovce 2:0, přesto zápas ve druhé části ztratili a Havířovu podlehli 2:3. Celek ze středu Čech si body nepřipsal ani po dalším kole, kdy na svém ledě nezvládl přestřelku s ústeckým Slovanem. Další utkání odehrály Benátky na ledě Motoru. Ani v tomto případě se jim nepodařilo zvítězit a prodloužily nepříjemnou šňůru proher na tří zápasy. S energetiky se Benátečtí již potkali, v prvním vzájemném souboji byli Západočeši jasně lepší, výsledek 8:1 hovořil za vše. Odčiní Benátky vysokou prohru, nebo se bude opět radovat Energie?

Statistické okénko

Se skórem 44:55 mají Benátky nad Jizerou třetí nejhorší obranu ve WSM lize a čtvrtý nejhorší útok. Zahrozit mohou v přesilových hrách, s 21,3% úspěšnost mají čtvrtou nejlepší početní výhodu v lize. V oslabení mají úspěšnost 83,7 %. Velkým mínusem Benáteckých jsou častá vyloučení. Farma Liberce je nejvíce vylučovaným celkem soutěže. Vedle 129 dvouminutových trestů si benátečtí hokejisté vykoledovali osm desetiminutových, z čehož byly tři do konce utkání. Obdivuhodná je statistika zblokovaných střel, které Benátečtí vládnou (průměr 15,4 na zápas). Benátky nepatří k týmům, které často ohrožují soupeřovu branku (v průměru 23,1 střel/zápas - 2. nejmenší počet v lize), přesto mají druhou nejvyšší úspěšnost střelby - 11,5 %. Jednou z největších slabin týmu jsou vhazování, 43,81% úspěšnost značí, že v lize na tom nikdo hůř není.

Koho sledovat - Král kraluje produktivitě, Kořenář září v bráně

Zdeněk Král začíná první kompletní sezonu mezi dospělými. Jedenadvacetiletý útočník si za Benátky zahrál i v minulé sezoně, zároveň však nastupoval za libereckou juniorku. Tento ročník odehrál ve WSM lize patnáct zápasů a se sedmnácti body (5+12) je lídrem týmového kanadského bodování. V brankovišti se daří nadějnému Josefu Kořenáři. Gólman, jenž v létě podepsal smlouvu se San Jose Sharks v NHL se střídá s libereckým Alešem Stezkou. Mladší z dvojice, tedy Kořenář, se statisticky jeví jako lepší volba. Devatenáctiletý brankář letos naskočil do devíti benáteckých klání (úspěšnost zásahů 93,66 %). Kdo dostane mezi třemi tyčemi prostor proti karlovarské Energii?

Poznatky asistenta trenéra

Karlovarské po duelu s Ústím stále čekají tři domácí utkání v řadě. „Cíle máme stále stejné, chceme získat co největší počet bodů,“ říká Tomáš Mariška a vrací se k duelu se Slovanem, „chtěli jsme je získat i v souboji s Ústím, ale i přes dobrý výkon se to nepovedlo, selhali jsme v koncovce.“ Se samotnou hrou energetiků je asistent trenéra spokojený. „Nechceme nic měnit na naší hře, hráčům není příliš co vytknout, nicméně musíme být jednoznačně produktivnější.“ Karlovy Vary se s Benáteckým týmem letos už setkaly. „Já bych se nedíval moc zpátky, musíme se soustředit na nás výkon a hrát to, co jsme ve všech domácích duelech hráli. To, že jsme s nimi jednou zvítězili 8:1 nic neznamená, každý zápas začíná od nuly,“ dodává závěrem Mariška.