Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Zemřela legenda klubu pan Václav Freiberg

Zemřela legenda klubu pan Václav Freiberg

31.10.2017 | Klub

V pondělí odpoledne před zápasem s Kladnem náš klub zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 90 let zemřela legenda našeho klubu a člen Síně slávy karlovarského hokeje pan Václav Freiberg (5.1.1927 – 29.10.2017).

Václav Freiberg se narodil v Mochově nedaleko Prahy a do Karlových Varů přišel v roce 1951, kdy byl jednou z výrazných posil nováčka nejvyšší soutěže. Do Slavie Karlovy Vary přišel po skončení základní vojenské služby v tehdejším vojenském klubu ATK (předchůdce Dukly) a v lázeňském městě zůstal natrvalo. Karlovarský dres oblékal 13 sezon a po ukončení hráčské kariéry v roce 1963 se věnoval trenérské práci u žákovských kategorií. Kromě hokeje bylo velkou vášní Václava Freiberga malování. A to přenesl i do hokeje, když navrhl vzhled dresů, ve kterých Karlovarští odehráli v letech 1951-1956 pět sezón v nejvyšší soutěži.

Každoročně posílal na klub ručně malovaná vánoční přání. Náš klub v osobě Václava Freiberga ztratil vzácného člověka, jenž svůj život oddal lednímu hokeji v našem krásném městě, kdy pravidelně navštěvoval zápasy a neustále se zajímal o dění v klubu. Čest jeho památce!