Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Mariška: Nemáme se za co stydět

Mariška: Nemáme se za co stydět

07.01.2018 | Daniel Kubelka

Utkání extraligových parametrů ve vynikající atmosféře, takový byl šlágr 37. kola WSM ligy v Českých Budějovicích. Energetici v něm sice nakonec v nájezdech padli, podali však jeden z nejlepších výkonů sezony. „Rozhodně se nemáme za co stydět, podali jsme vynikající obětavý výkon,“ hodnotí sobotní bitvu asistent trenéra Tomáš Mariška.

Začátek zápasu vám vyšel, podařilo se vám eliminovat počáteční tlak soupeře…

Budějovice na nás vletěly, zkusily nás zatlačit, ale myslím, že jsme na to byli dobře připraveni a zvládli jsme to velmi dobře. Od půlky první třetiny si myslím, že jsme byli lepším týmem. Ve druhé části jsme podali asi nejlepší výkon. Škoda, že jsme ve třetí třetině inkasovali po naší chybě.

Soupeř oproti vám hraje více do těla. Jak jste se na tento způsob hry připravovali?

Hráče jsme na to upozorňovali, ale myslím, že to bylo pouze v začátku utkání. Poté už byl zápas vyrovnaný, a to jak po fyzické stránce, tak po té herní. Domácí se nás pokusili pouze na začátku duelu zastrašit fyzickou hrou, ale s tím jsme se velice dobře popasovali.

Hrálo se ve vysokém tempu, zápas měl extraligové parametry. Jsou pro vás takové zápasy lepší?

Určitě nám víc vyhovuje, když soupeř chce hrát hokej a hraje se nahoru dolů. Myslím, že po rychlostní stránce jsme velmi dobře vybaveni, máme na to vhodné typy hráčů. Rychlý protiútok a obecně ofenzivní hra je naší předností, takže takové zápasy nám určitě vyhovují. To utkání mělo opravdu vysoké parametry od obou týmů a sneslo by extraligové měřítko.

Z tiskové konference:
„Viděli jsme utkání vynikajících parametrů. Od začátku bylo vyrovnané, hrálo se v parádní atmosféře nahoru dolů. Šťastně jsme se dostali do vedení, jenže soupeř po našem chybném střídání vyrovnal. Potom už to byla bitva o ten bonusový bod. Možná jsme k němu měli na začátku prodloužení o něco blíž, nakonec jsme přivítali, že se utkání dostalo do penalt. Hráčům musím poděkovat za vynikající obětavý výkon. Rozhodně se nemáme za co stydět. Domácím gratulujeme k výbornému utkání a zároveň oceňujeme gesto Petra Vampoly, který v tak vyhroceném duelu odvolal faul. Nakonec se mu to vrátilo při nájezdech.“
Ve chvíli, kdy měly Budějovice tlak, vás hodně podržel Filip Novotný. Jak moc týmu pomáhá, že mu v těžkých chvílích nevypadávají puky?

Filip pravidelně podává velmi vysoké, nadstandardní výkony a včera to jen potvrdil. Určitě nás podržel a byl naším klíčovým hráčem. Jeho výkon jen umocnil týmovou a obětavou hru celého týmu.

V poslední době se vám příliš nedaří v samostatných nájezdech. Co změnit?

Je to dovednostní soutěž, je to vždy trochu vabank, máme na ni určené hráče. Ze začátku nám to vycházelo, poslední dobou se nám trochu nedaří. Hráče máme kvalitní a myslím, že je to jen otázka času, kdy se štěstí přikloní na naši stranu. Snažíme se tomu na tréninku věnovat, ale je to nejen o té individuální stránce, ale také trochu o tom štěstí. Věřím, že jsme si tu smůlu už vybrali a v další části sezony, v té rozhodující fázi, se to otočí.