Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Čtvrtfinále na Vsetíně - průvodce fanouška

Čtvrtfinále na Vsetíně - průvodce fanouška

26.02.2018 | Michal Slavík, foto: hokejprerov.cz

Výsledky posledního kola přisoudily Energii za čtvrtfinálového soupeře Vsetín. Nejméně dvě utkání série tak Karlovarští odehrají pod zaoblenou střechou známého stadionu Na Lapači, kde je čeká zřejmě nejbouřlivější atmosféra ze všech prvoligových stadionů. O to důležitější bude, aby se energetici i na cizí půdě mohli opřít také o fanoušky své. V článku přinášíme nejdůležitější logistické informace k cestě na Valašsko.

Jak do Vsetína?

Výjezd s fanklubem

Carlsbad Ultras na třetí a čtvrtý čtvrtfinálový zápas vypravují autobusový výjezd včetně ubytování. Kompletní informace na webu www.carlsbadultras.cz/vyjezdy.

Hromadnou dopravou

Na cestě do Vsetína se nevyvarujeme přestupů, nejméně jich samozřejmě absolvujeme při cestě přes Prahu. Do hlavního města se z Karlových Varů nejrychleji dostaneme autobusem. Na trase operují dva hlavní dopravci, RegioJet (Student Agency) a Flixbus. U obou můžeme (a doporučujeme) využít on-line rezervace. V případě Flixbusu můžeme využít i aktuální slevové akce na Slevomatu s možnou úsporou 30 %.

Z Prahy do Vsetína nemá naopak smysl uvažovat o jiném spojení, než vlakovém. Na výběr máme z přímého spoje ČD (ve Vsetíně zastavují např. spoje do Žiliny), případně můžeme RegioJetem dorazit do Hranic na Moravě a zde přesednout na osobní vlak ČD. České dráhy mají košatou nabídku druhů jízdenek a slev, pokud však nevlastníte žádnou slevovou kartu, můžete ušetřit například nákupem Včasné jízdenky nebo Skupinové jízdenky.

Vzorový itinerář:

3.3. 06:30 Karlovy Vary, terminál -> Praha, Florenc (RegioJet)
3.3. 08:45 Praha, Florenc -> Praha, Hlavní nádraží (metro C, nebo pěšky)
3.3. 09:24 Praha, Hlavní nádraží -> Vsetín (České dráhy, vlak Ex 125)
3.3. 13:05 příjezd do Vsetína, ubytování
3.3. 17:30 začátek utkání

Autem

Rovněž autem začne naše cesta směrem na Prahu, tu ale objedeme z jihu po Pražském okruhu (D0) a pokračujeme po D1 směrem na Brno. Z nejstarší české dálnice odpočíme až na exitu 265 (Uh. Hradiště, Zlín), Zlínem nás provede silnice 49. Ve Vizovicích odpočíme na silnici 69, která nás dovede až do Vsetína. Upozorňujeme, že ačkoli cesta Zlín - Vsetín měří cca 35 km, může se díky mnoha malým vesničkám v kopcovitém terénu protáhnout.

Pokud vyrážíte autem a máte ještě volná místa, nezapomeňte je nabídnout dalším fanouškům na Facebooku, nebo třeba v systému spolujízd BlaBlaCar.

Ubytování

Čisté jednoduché ubytování s bohatými snídaněmi nabízí například Hotel Kamu, ubytovacích kapacit ve městě je ale více. V širším regionu také můžete využít několika nabídek sdíleních pokojů / nemovitostí v systému Airbnb.

Vstupenky

Informace VHK Robe Vsetín k prodeji vstupenek na čtvrtfinále

Co navštívit

V první řadě samozřejmě obě hokejová utkání Na Lapači. Především ti, kteří na výjezd vyrazí autem, mají možnost si cestu zpestřit několika zajímavými výlety: