Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Ondřej Beránek: Na Vsetín pojedeme především s pokorou

Ondřej Beránek: Na Vsetín pojedeme především s pokorou

28.02.2018 | Tomáš Hála

Dva zápasy, dvě výhry, lépe energetici začít čtvrtfinále play-off ani snad nemohli. Navíc se jim podařilo vstřelit Vsetínu, kterého se spousta týmu do play-off bála, dvakrát po pěti brankách. Fanoušci v takový začátek asi doufali, ale rozhodně to asi mnoho z nich nečekalo. Domácí prostředí tak energetici využili na maximum, podařilo se hlavně hodněkrát skórovat, jedním z úspěšných střelců byl i Ondřej Beránek.

Tento souboj údajně neměl mít až tak jasného favorita, po dvou zápasech to ale vypadá trochu jinak. Energetici naplno využili domácí prostředí, s chutí si zastříleli, na ledě to až tak jasné ale nebylo, v několika akcích hrálo roli i štěstí, které se během sezony ne vždy přiklonilo na jejich stranu. „My jsme se na ta utkání připravili, vyhráli jsme a jsme za to strašně rádi,“ chrlil ze sebe první dojmy Ondřej Beránek, který si během dvou úvodních zápasů připsal tři kanadské body za gól a dvě asistence.

„Určitě to nebylo jednoznačné. My jsme dali první gól, to nám vždy v utkání hodně pomůže, hodí nás to trošičku na koně. Uleví se nám, hraje se nám potom s lepším pocitem,“ dodal mladý útočník, který po návratu do sestavy odehrál devět zápasů, ale v těch posledních chytil formu dobrou. A co stojí za tak vysokým výsledkem, když to na ledě až tak jasné nebylo? „Týmová hra, to nás zdobí, a když v tom budeme pokračovat, tak bychom to mohli dotáhnout do vítězného konce,“ určil Ondřej Beránek zcela jednoznačně, proč se tak daří.

Ondřej Beránek zůstal skromný i při svém osobním hodnocení. „Tady nejde o osobní spokojenost, jde o celkovou týmovou práci a ta se nám daří, budeme dělat vše pro to, abychom v tom pokračovali,“ potvrdil svá předchozí slova, že v play-off je důležitý především celý tým. Právě i to zdobilo Energii celou základní část. Karlovarští se nemuseli spoléhat na jednoho či dva hráče, body pravidelně přinášela každá formace.

Play-off je vlastní soutěž, kde každý jede od nuly, ať skončil předtím první nebo osmý. Jasným znakem je i tvrdost, které ve vyřazovacích zápasech většinou podstatně přibývá. Energie má v týmu spoustu hráčů, kteří jsou sice menší vzrůstem, ale bojovností a sílou to dokonale dohání. Avšak i tohle bere Ondřej Beránek jako samozřejmost, ačkoliv mu po jednom momentu zůstal roztržený dres a v puse mu něco málo zubů ubylo. „Já bych to nebral ani jako potyčku, prostě normální srážka a výměna názorů, ale nic zvláštního, to patří k play-off,“ dodal mladý forward s úsměvem.

Ačkoliv nebyla KV Arena plná, tak atmosféra byla výborná, na vsetínském Lapači to ale i tak bude o něčem jiném. „Chtěli bychom hlavně divákům poděkovat, za každého jsme rádi, takže super. Na Lapači jsme zvyklí, už jsme tam hráli, takže si to užijeme a zkusíme vyhrát,“ dodal Beránek k atmosféře, která na ně bude čekat o víkendu na druhé straně republiky. A s jakým cílem tam karlovarští hokejisté pojedou? „Pojedeme tam především s pokorou, uvidíme, zda se zadaří. Bylo by nejlepší vyhrát oba zápasy, uvidíme,“ uzavřel Ondřej Beránek.