Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Michal Plutnar: Chtěli jsem vyhrát, to se nám povedlo

Michal Plutnar: Chtěli jsem vyhrát, to se nám povedlo

03.03.2018 | Tomáš Hála

Fanoušci se obávali, na internetu kolovaly různé řeči, vsetínský Lapač je všem dobře známý. I přes to vše předvedli energetici perfektní výkon a domácímu týmu před takřka vyprodaným stadionem nadělili tenisového kanára. Pod branky se podepsala spousta hráčů, vše ale odstartoval v polovině první třetiny Michal Plutnar, na něj poté navázalo dalších pět hráčů.

Šestnáct branek během tří zápasů, střelecká produktivita karlovarských hráčů je neskutečná, v sobotu na Vsetíně se to znovu projevilo. Důležité je, že branky nedává jen jeden či dva hráči, ale zapojuje se celý tým, útočníci i obránci, chybí snad už jen brankář. V sobotu vše v polovině první třetiny odstartoval právě obránce Michal Plutnar. “Puk letěl po mantinelu, jen jsem ho vystřelil na bránu. Byla tam výborná clona, gólman to neviděl a byl to gól,“ přiblížil svou branku skromně karlovarský obránce.

I přes dobrý začátek to nebylo tak snadné, Vsetínští byli před svými diváky silně namotivovaní, energetici se s tím ale dobře popasovali. “Chtěli jsme hrát co nejjednodušeji, vyhrát a to se nám povedlo,“ okomentoval Plutnar cíle, se kterými do zápasu šli. Jednoduché, srozumitelné, jasné. Vše se povedlo, takže z tohoto pohledu to byl taktéž úspěšný zápas.

Dvakrát pět, tentokrát dokonce šest, energetikům tam padá jedna branka za druhou. “Chceme ke každému zápasu přistoupit na sto procent, vyplynulo to prostě z naší hry,“ přidal obránce nosící na zádech pětačtyřicítku. Nebylo to ale jednoduché, na Vsetíně je nepřátelská atmosféra, celé publikum píská za jakýkoliv zákrok, který se jim nelíbí. Jak ale Plutnar říká, na to už jsou hráči zvyklí. “Je známé, že tady jsou bouřliví fanoušci, my to už nijak nevnímáme.“

Velikou zásluhu na výsledku má kromě střelců také brankář Filip Novotný, které si dokonce podruhé v řadě připsal nulu. Jsou právě brankáři tím rozhodujícím faktorem této série? “Máme určitě výborného gólmana, ale oni mají také kvalitní mužstvo, takže si myslím, že je to hlavní tím, že jsme koncentrovaní, přistupujeme k zápasům naplno a věříme, že vyhrajeme,“ popsal rozdíly mezi mužstvy Plutnar.

V neděli budou mít Karlovarští velikou příležitost celou sérii ukončit a v nejkratším možném čase si zajistit postup do semifinále, nebude to ale znovu nic lehkého. “Je super, že je to 3:0 na zápasy, ale musíme to hodit za hlavu. V neděli začíná nový zápas, série končí až čtvrtým vítězstvím, takže se musíme na soupeře znovu dobře připravit, pracovat a věřit, že vyhrajeme,“ dodal na závěr odchovanec havlíčkobrodského hokeje.