Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Otakar Šik: Být v Áčku pro mě moc znamená

Otakar Šik: Být v Áčku pro mě moc znamená

11.04.2018 | Daniel Kubelka

Patnáctý zápas za Áčko korunoval parádní brankou, kterou uzavřel skóre důležité barážové výhry na ledě Litvínova. Gól to byl pro čerstvě osmnáctiletého útočníka Otakara Šika navíc vůbec první v A-týmu. „Půjčku si brát nebudu, ale levné to asi nebude,“ tušil už, že ho nemine tučné zápisné v kabině.

Buď u toho s námi! Vstupenky na baráž o extraligu kupuj ONLINE

Třetí třetina byla krátce pro svém začátku, když se mladý forvard Energie prosmýkl mezi litvínovskými beky a parádně zavěsil pod břevno domácí branky. „Viděl jsem volný puk, nějak jsem do toho plácnul a naštěstí to tam spadlo. Záměr to úplně nebyl, vyplynulo to spíš ze situace,“ popsal svou premiérovou branku mezi muži Otakar Šik.

Karlovarský odchovanec se mohl prosadit už v předchozích zápasech, leč někdy chyběl i ten pověstný kousek štěstí. V Jihlavě zabránila gólové radosti Šika tyč. „Nebyl jsem z toho nějak nervózní. Samozřejmě, že vždycky když se dá gól, tak je velká radost,“ nedělal si hlavu z čekání na první zásah mladý forvard, ačkoliv by to mohlo být jinak. Mezi dorostenci i juniory totiž pravidelně bodoval.

Neměl třeba problém s adaptací na těžkou baráž poté, co už se pomalu chystal končit sezonu po vypadnutí se starším dorostem ve čtvrtfinále play-off? „Problém jsem s tím neměl. Tím, že už jsem za Áčko nastoupil dřív v sezoně, tak už jsem si zvykl. Je to akorát o něco rychlejší, ale jinak je to většinou stejné,“ porovnal rozličné soutěže mladík s desítkou na dresu.

Ten v letošní sezoně odehrál už na šest desítek zápasů. Od utkání dorostu, přes juniory a Áčko, až po ty reprezentační. „Fyzicky se cítím v pohodě. Tím, že jezdíme na zápasy den dopředu, je to pro nás lepší. Hodně nám to pomáhá,“ popsal Šik barážovou tradici karlovarského týmu.

Fyzičku reprezentačního útočníka pomáhá vylepšovat i jeho bratr Vojtěch, který působí v klubu jako kondiční kouč a mimo jiné dělá kapitána v druholigovém Sokolově. „S bráchou jsme spolu v létě hodně pracovali. Trénink mi do letošní sezony hodně pomohl,“ pochvaluje si rodinnou spolupráci.Šik přitom už s dalším rozšířením svých letošních startů za A-tým příliš nepočítal. Minulý týden se připravoval s národním týmem do 18 let v Rokycanech na blížící se Mistrovství světa v Rusku. Okolnosti ale přivály mladého útočníka zpět do karlovarské kabiny.

„Když mi to v reprezentaci nevyšlo, byl jsem moc rád, že si ještě sezonu prodloužím. Moc už jsem s tím nepočítal, že bych si za Áčko ještě letos zahrál. Jsem ale moc rád, že tu můžu být. Hodně to pro mě znamená,“ uzavřel rozhovor mladík, který debutoval za A-tým Energie v listopadovém utkání proti Slavii.