HC Energie Karlovy Vary

Chci být týmu prospěšný, hlásí Michal Gulaši

Stejně jako celá sestava prochází defenziva A-týmu Energie před novou sezonou omlazovací kúrou. Zkušenosti z více jak tří stovek zápasů v nejvyšší soutěži by do ní měl přinést Michal Gulaši, který v Karlových Varech podepsal tříletý kontrakt. Pozici jedné z nejzvučnějších posil klubu před novou sezonou však skromně odmítá: „Určitě tu jsou kluci daleko zvučnějšího jména,“ říká čtyřiadvacetiletý bek v našem rozhovoru.

Jednání s Energií byla podle Michalových slov velice rychlá. „A musím doplnit, že i korektní. Rychle jsme se dohodli, a to je i důvod, proč jsem se rozhodl jít do Karlových Varů,“ říká na úvod rozhovoru.

Dohoda na smlouvě v lázeňském klubu byla připravená už v dubnu, ale o jméně nové akvizice prvního mužstva se muselo mlčet. Důvod je velice prostý. Stále měl platnou smlouvu ve Spartě. „Podepsaného jsme nic neměli. Trochu jsem celý přestup měl v hlavě, ale maximálně jsem se snažil soustředit na to, abychom dohráli se Spartou extraligu se ctí,“ vrací se k nepříjemnému závěru sezony, který pražský velkoklub potkal.

Nový obránce si zatím na nic nestěžuje. „Jsem maximálně spokojený. Je tu výborná parta kluků a doufám, že taková atmosféra a pohoda v mužstvu vydrží i během sezony,“ přeje si účastník tří mládežnických mistrovství světa.

Michal Gulaši nastoupil do letní přípravy 2. května, do Karlových Varů však přibyl už několik dní předem. „Hledal jsem si během toho volna bydlení. Myslím si, že bydlím na dobrém místě a obecně, když to shrnu, tak se mi ve Varech líbí,“ pochvaluje si.

Do prvního vstupu na ledovou plochu je ještě čas, jména svých spoluhráčů v pětce proto Michal neřeší. „Zatím nemám představu, s kým budu hrát. Tohle je hudba budoucnosti. Nechávám to na trenérovi. Já budu moc rád, když budu týmu prospěšný.“

Na postech obránců čítá soupiska Energie momentálně 11 jmen. Ačkoli přichází jako jedna z posil, Gulaši odmítá, že by s místem v sestavě mohl stoprocentně počítat. „Nikdy nemáte nic jistého. Ani já nemám místo v sestavě jisté. Můžu ale všem i sám sobě slíbit, že udělám maximum, abych se do základní sestavy dostal. Prát se o post budu na každém tréninku,“ hlásí odhodlaně.

Jak už bylo napsáno, Michal Gulaši hokejově vyrostl ve Vítkovicích. Jeho extraligovou štací už byla Sparta. „Pokud bych tyto měl kluby srovnávat v otázce letní přípravy, tak je to všude stejné. Pokud se nemaká v létě, tak se to ukáže v zimě. V Karlových Varech se pod vedením trenérů pracuje hodně a já si myslím, že se nám to v zimě opravdu vrátí. Budeme se pohybovat v takových místech, v jakých si přejeme být,“ uzavírá sebevědomě rozhovor.