HC Energie Karlovy Vary

David Zucker: Parádní výkon a využité šance

David Zucker patřil v podkrušnohorském derby jednoznačně mezi nejviditelnější hráče. Kromě toho, že si sám vytvořil gólové příležitosti po krásných akcích, připravil i dvě branky pro svého spoluhráče z lajny Martina Zaťoviče. Obzvláště přihrávka na Zaťovičovo druhou branku přes celou šíři středního pásma byla skvostná. I díky výbornému výkonu mladíků ve čtvrté lajně dokázala Energie zvítězit nad Litvínovem 6:2.
Davide, tři body po skvělém výkonu na domácím ledě v podkrušnohorském derby…
Byl to parádní výkon a my jsme dávali šance, které jsme dříve nedávali. Byl to od každého super výkon, ale párkrát jsme tam měli zase závary v obranném pásmu.

Zdálo se, že dnes přálo to potřebné hokejové štěstíčko, které Energie v této sezoně postřádá.
Štěstí bylo v tom, že jsme dnes proměnili šance a hodně si jich vytvořili. Na druhou stranu jsme měli štěstí i v obraně, když jsme tam hořeli. Musíme si dát pozor na rozehrávku a čistit to před Lukášem Mensatorem.

Říkáte si, že si musíte dávat pozor na chyby v obraně, ale stále dokola se to opakuje…
Musíme plnit, co trénujeme. Plnit to, co máme naučené a ne zbytečně improvizovat. Když si najíždíme tak, jak to máme nacvičené, tak to jde bez problémů. Když uděláme něco jiného, je to chyba.

Na začátku jste měli dvě přesilové hry, při dalším, signalizovaném, trestu se trefil Martin Zaťovič. Zdálo se, že právě přesilovky vás dostaly do tempa hned ze začátku zápasu.
Určitě nám to pomohlo. Přesilovky musíme umět využívat, protože v dnešním hokeji rozhodují zápasy.

Zdálo se, že jste se dnes hokejem vyloženě bavil...
Určitě naroste sebevědomí. Jeden na jednoho zkoušíme hodně na tréninku a věřím si na to. V Pardubicích jsem takhle dával gól. Jsem rád, že Zaťa proměnil ty dva góly a že se dařilo celému mužstvu.

Krásnou přihrávkou jste našel rozjetého Martina Zaťoviče, kterému se jí podařilo proměnit v gól.
Pavel Kuběna nadzvedl naštěstí nohu. Tam jsem se bál, že si to vezme, ale naštěstí ji zvedl.

Související články

Preview k zápasu | po 7.12.2009

Energetiky čeká třetí podkrušnohorské derby