HC Energie Karlovy Vary

Dnes výborně bránil celý mančaft celý zápas, pochvaloval si Lukáš Mensator

Zřejmě největší hvězda play off se velmi výrazně hlásí o pozvánku do reprezentace. Lukáš Mensator opět podržel svůj tým několika důležitými zákroky. Nechybělo moc času a dokonce si mohl vychytat nulu ve finále play off. Sám brankář ví, kudy vede cesta k dalšímu úspěchu. „Musíme uhlídat Bednáře s Červenkou,“ povídá.
V zápase se vám dařilo eliminovat nebezpečný útok Slavie. Byla to taktika?
Já si myslím, že je to klíč k úspěchu. Když uhlídáme nejlepší dvojici v extralize, budeme blíže vítězství. Dnes se to dařilo, ale samozřejmě zítra je úplně jiný den a jiný zápas. Musíme se na to připravit stejně jako dneska a doufejme, že se nám to bude opět dařit. Určitě si všichni uvědomujeme sílu Slávie a hlavně Bednáře s Červenkou.

Slavie měla více přesilových her a až na tu poslední, kdy hrála 5 na 3 je nevyužívala…
To bych zhodnotil pouze dvěma slovy. Výborná obrana. Dnes výborně bránil celý mančaft celý zápas. Do obrany jsme dnes odehráli jeden z nejlepších zápasů play off a bylo to vidět i na výsledku. Jistě se na tom možná i trochu podepsala kvalita ledu, protože se hodně oteplilo. Samozřejmě v tomto stadionu se teplota hodně mění podle počasí. Buď je tady hodně teplo nebo hodně zima. Bylo to někdy i vidět na přihrávkách, že byly nepřesné.

To je potom docela výhoda pro gólmana, že?
Ano. Přihrávky na takovémto ledu jsou hodně těžké. Kolikrát bylo vidět, že přihrávka, která šla přesně na hokejku najednou skočila. Na druhou stranu, je potom také trochu horší pohyb po tom ledě, protože je těžší. Nekloužete se po něm tak dobře a je to fyzicky náročnější, než na dobře upraveném ledu.

Měl jste možnost nějak zasáhnout při trefě Sklenáře?
Stál ode mě kousek, takže byl docela blízko. Chytal jsem střelu mezi nohy od obránce a Sklenář mi to sklepl k tyči. Byla to povedená teč, ale naštěstí už byla v závěru, kdy jsme si zápas pohlídali.

V následující přesilovce mohl padnout další gól…
Samozřejmě. Hned mi to blesklo hlavou. Byla minuta do konce a hráli přesilovku. Při inkasování by pak ještě byla powerplay a zápas mohl skončit nakonec úplně jinak. Naštěstí jsme to sehráli výborně a náš obránce to parádně trefil, byl to gól do prázdné brány.

Původně jste měli hrát první zápasy na Slavii. Je pro vás výhoda, že nakonec začínáte doma?
Samozřejmě, kdyby se nám zítra podařilo opět vyhrát, určitě bychom na svojí straně určitou psychickou výhodu měli. Na druhou stranu je to ale trochu svazující. Jestliže zítra neuspějeme, Slavie bude mít tři zápasy doma a to je zase obrovská výhoda pro ně. Na druhou stranu, kdyby nám někdo řekl na konci sezóny, když jsme postupovali ze šestého místa, že budeme finále začínat doma, určitě bychom to brali.

Pociťujete nějak, že je to svazující?
Ze začátku jsme se dostali naštěstí do vedení a publikum nás hnalo dopředu a hodně nám to lidé usnadnili. Zítra ale bude úplně jiný den.

Související články