Dračice zahájily sezonu. Po prohře v Roudnici deklasovaly Pardubice

Do nové sezony už vstoupily i karlovarské hokejistky. Ty po loňské neúspěšné baráži o postup do extraligy i v letošním ročníku budou bojovat ve druhé nejvyšší soutěži.

Dračice v úvodním kole bojovaly na ledě Roudnice. V první třetině sice stačily dorovnat dvoubrankovou ztrátu, jenže domácí ve druhé části opět odskočily do dvougólového vedení, a to už naše hokejisty podruhé srovnat nedokázaly. V prvním zápase tak padly těsně 3:4.

Druhé utkání nové sezony se ale karlovarským děvčatům vyvedlo o mnoho lépe. V sobotu na domácím ledě Dračice hostily Pardubice a zvítězily vysoko 11:0, když o své výhře rozhodly už prakticky v první třetině, kterou vyhrály rozdílem čtyř branek. Šesti body se blýskly Vivian Šmajdová a Sabina Matoušková, jen o jeden bodík méně posbírala kapitánka Petra Rohanová.

Další utkání na karlovarské hráčky čeká už tuto sobotu a opět na domácím ledě, ve 12:30 startuje v tréninkové hale jejich duel s Berounem.

1. Liga žen – skupina A

1. kolo, 11. 9. 2022

HC Roudnice nad Labem – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Mynaříková (Malá), 8. Malá (Beránková), 32. Malá (Beránková), 34. Čepková (Mynaříková, Vltavská) – 16. Horvátová (Klímová, Gruntová), 17. Rohanová (Prágrová), 40. Gruntová (Rohanová, Velinská).

2. kolo, 24. 9. 2022

HC Energie Karlovy Vary - HC TJ Tesla Centralplast Pardubice 11:0 (4:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Matoušková (Šmajdová), 16. Šmajdová (Matoušková, Rohanová), 18. Šmajdová (Matoušková, Králová), 19. Horvátová (Matoušková, Šmajdová), 30. Králová (Šmajdová), 32. Horvátová, 33. Rohanová (Králová), 37. Rohanová, 49. Matoušková (Pátková, Rohanová), 53. Rohanová, 53. Matoušková (Šmajdová, Pátková).