HC Energie Karlovy Vary

Fanklub se sešel na schůzi v Sedleci

Na novou sezonu se připravují nejen karlovarští hokejisté, ale i jejich fanoušci. V páteční večer se v restauraci Sedlecká pivnice uskutečnilo schůze fanklubu, na které byla probírána témata k extraligovému ročníku 2014/15. Na setkání dorazily necelé čtyři desítky fanoušků.

Oficiální část schůze vedl předseda fanklubu Viktor Tůša. Hovořilo se jak o provozních záležitostech, jako výměna permanentních vstupenek na novou sezonu či výroba nových triček speciálně pro členy fanklubu, tak o nadčasových tématech. Viktor Tůša zdůraznil význam podzimních komunálních voleb pro další pokračování extraligy ve městě a apeloval na členy, aby svým hlasem podpořili sdružení Karlovaráci, nebo jinou ze stran, které se zavázaly zachránit karlovarský hokej.

Po skončení oficiální části setkání jsme dlouholetému předsedovi fanklubu položili několik otázek.

Viktor Tůša: Fanklub je jedna velká rodina

Viktore, jak co říkáte na minulou sezonu z výsledkového hlediska?
Myslím, že vzhledem k hráčské kvalitě kádru, to v konečném součtu bylo docela dobré. Že budeme zachránění už po základní části, to jsem před sezonou moc nečekal. Jako každý rok jsme samozřejmě tajně doufali v play-off, ale v reálu jsme čekali, že závěr sezony bude na ostří nože.

Jak jste vnímal výměnu trenéra a nástup Karla Mlejnka? Zdálo se, že třeba i poctivým přístupem ke své rubrice na stránkách si fanoušky rychle získal…
Odpovědi Karla Mlejnka na stránky chodím číst a chtěl bych mít jeho nervy (smích). Výměna trenéra asi byla dobrá. Hodně lidí si to myslelo už v létě, že pan Žemlička už šanci dostat neměl, a počítali, že to takto dopadne.

Loni jste měli 92 členů (lidí s fanklubovou permanentkou). Jaký je tento počet v porovnání s minulostí?
Jde o nárůst, který je daný tím, že jsme dostali možnost získat permanentky za zvýhodněnou cenu. Tím pádem se k nám přidali třeba lidi z ultras. Rok předtím jsme měli přibližně šedesát lidí.

Jak hodnotíte přesun kotle z rohu přímo za branku?
Myslím, že fandění a podpora hráčů se tím nijak moc nezměnila. Jsou lidi, kteří to kvitují, jiní si naopak stěžují třeba na horší výhled. Pro mně osobně to není nijak důležité.

FAN CLUB karlovarského hokeje

Web: www.kfce.cz

Co by podle vás nejvíce pomohlo zlepšit atmosféru v KV Areně?
Jednoznačně to, když budou hokejisté vyhrávat. Když kluci makají, pak se k fandění přidávají i ostatní diváci. Atmosféra totiž není jenom o kotli, ten se snaží víceméně pořád. I když i tam samozřejmě jsou určité výpadky.

Čím byste do fanklubu nalákal nové členy?
Největší výhodou jsou asi levnější permanentní vstupenky. Dále pak sleva na autobus na námi organizovaných výjezdech. Na novou sezonu také plánujeme novou šálu nebo tričko určené pouze pro naše členy. V neposlední řadě fanklub je taková velká rodina. My, co fandíme už nějakých 17 let, jsme si díky hokeji našli lidi, se kterými trávíme dost času. Kdo mezi nás přijde, tedy získá takovou druhou velkou rodinu.

Nadstandardní vztahy máte s fanoušky Třince. Jak tato družba vznikla?
Tohle přátelství trvá už nějakých 15 let. Pokud si dobře vzpomínám, fanoušci Třince tehdy poprvé přijeli do Varů. V té době jsme ještě měli dobré vztahy se všemi fankluby včetně Plzně, ale s Třincem jsme si prostě padli do oka víc, začali jsme se bavit a přirozenou cestou jsme se spřátelili. Jsou to dobří vstřícní lidé, vzájemně se navštěvujeme i mimo sezonu.

Jak z hlediska výjezdů hodnotíte výměnu Kladna a Chomutova za Olomouc a Mladou Boleslav na extraligové mapě?
Obě místa jsou dál, v Boleslavi se nám nedaří a navíc je tam „krásný“ sektor pro hosty, ze kterého není vůbec nic vidět. Popravdě jsme byli rádi, když Boleslav spadla. Jezdit tam znovu, z toho moc lidí radost nemá. Naopak do Olomouce se myslím dost lidí těší, protože tam nikdy nebyli. Bude to takové zpestření.

Díky za rozhovor.