HC Energie Karlovy Vary

Grman a Hylák se shodli: Zápas jsme si užili

Oslavy 80 let hokeje v Karlových Varech završilo přátelské utkání se slovenským týmem z Košic. Po zápase jsme vyzpovídali výrazné osobnosti obou týmů a zároveň hráče, kteří nastoupili proti svým krajanům, Michala Grmana a Alexandra Hyláka.

Michal Grman

Michale, dnes jste byl nejlepším hráčem na straně domácích. Má pro vás toto ocenění stejnou váhu jako při zápase v extralize?
Váhu to pro mě rozhodně má a určitě mě to potěšilo, ale bylo více kluků, kteří by si to zasloužili. Na konečném výsledku se vždycky podílí celé mužstvo, proto je pro mě důležitější výhra celého týmu než individuální ocenění.

Dnes se vám opravdu dařilo. Chtěl jste se ukázat před svými krajany?
Proti Košicím jsem už několik utkání sehrál a vždy se na zápasy s takovým mužstvem těším. Dnes jsem měl i výhodu, že mi to tam padalo a že se tomu mohu s kluky večer zasmát.

Jednalo se o přátelské utkání, dal vám trenér přesto nějaké zvláštní pokyny?
K utkání jsme měli přistupovat stejně jako ke konfrontacím v extralize. Sice to byl přátelský zápas, ale brali jsme to jako přípravu na nadcházející utkání se Slavií. Nepovedl se nám však začátek.

Čím to podle vás bylo?
Začátek byl z naší strany takový zamrzlý, čemuž nepomohlo ani čekání při opravě plexiskla po hitu Michala Gulašiho. Přesto jsme se pak dostali do tempa a začalo nám to tam padat. Část zápasu byla jako na houpačce, ale zvládli jsme to.

Co říkáte na juniory, kteří do zápasu zasáhli?
Junioři se dneska opravdu snažili a na ledě šli vidět. Myslím, že v tomhle ohledu se Energie nemusí bát, protože má do budoucna kde brát.

Užil si tým celodenní oslavy?
Oslavy jsme si určitě užili a myslím, že si je užili i fanoušci. Všechny akce spojené s oslavami nebo třeba ranní trénink na rybníčku bavily nejen nás, ale i fanoušky, pro které jsou tyto akce organizovány. Největší radost ale máme, že jsme den završili vítězstvím nad Košicemi.

Alexandr Hylák

Sašo, jaká byla cesta do Karlových Varů?
Cesta byla velice dlouhá, ale nebylo to tak hrozné. Akorát vám tu trochu mrzne a myslím, že cesta domů bude o dost horší (smích).

Jak jste pozvání z Karlových Varů vnímali? Těšili jste se?
Sice to bylo hodně narychlo, ale co se týče kabiny, ta se určitě těšila. Takové zápasy stmelí partu a svým způsobem si i odpočineme. Pro nás to byla konfrontace s kvalitním českým mužstvem, na kterou jsme se těšili.

Setkali jste se dnes s jiným soupeřem, než na které jste zvyklí ze slovenské extraligy?
Karlovy Vary dnes ukázaly, že jsou kvalitním soupeřem. Výsledek možná může mást, že česká extraliga je na tom o něco líp, ale myslím si, že obě soutěže jsou si velice podobné. Česká extraliga má určitě něco do sebe, ale nějaké velké rozdíly bych v tom nehledal. My jsme rádi, že jsme dnes přišli na své slabiny a víme, v čem se zlepšit. Program máme podobný jako česká mužstva a z dnešních chyb se musíme poučit do gradující sezóny před play-off.

Líbilo se vám v Karlových Varech?
Pro celé mužstvo to byl velký zážitek. Karlovy Vary jsou krásné město s krásnou halou. Pro nás je akorát škoda, že jsou Karlovy Vary od Košic docela daleko. Kdyby se ale naskytla šance opět si tu zahrát, tak já bych řekl určitě ano.

Související články