HC Energie Karlovy Vary

Hvězda zápasu: Máme tři body a to je rozhodující

Michal Gulaši si před zápasem s Litvínovem přišel převzít už svoji třetí zelenou helmu Radegast indexu. Se zelenou pokrývkou hlavy na domácí střídačce vyčníval a jeho přítomnost na ledové ploše hráče Litvínova hodně bolela. „Jsem moc spokojený. Předvedli jsme velice dobrý výkon a bylo to oceněno třemi body. To je vynikající,“ usmíval se po zápase.

Michal Gulaši se prezentuje hodně tvrdým, ale čistým stylem hry. Rány rozdává na počkání. Při jednom z mnoha hitů, kterým obdaroval hráče soupeře byl zasažen holí do obličeje a nechybělo moc a zakousl se do hokejky protihráče. „Nechybělo moc a měl jsem jí v zubech. Rozhodčí to neviděli a po poradě s čárovými mi řekli, že jsem dostal ránu ramenem. Já rozdám hodně ran a ty moje většinou vidí. Tohle mě trochu mrzí. Ale tak to někdy v životě chodí. Musím se soustředit na hru a na nějaké takovéto situace zapomenout,“ přidal.

Ke krvavému šrámu došlo i na druhé straně. „Podle sudích jsem dostal ramenem. Já to vidím jinak. Myslím si, že celou situaci pořádně neviděli, takže nepískali. Teď je to už jedno. Důležité jsou tři body a ty jsme získali my,“ pokračoval.

Ale zpět k samotnému utkání. První část byla vyrovnaná, ale Energie si vytvořila více možností ke skórování. Ve druhé části už šla do vedení zásluhou Gulašiho střely a dorážky Michala Vachovce. „Moc dobře jsme věděli, že Litvínov přijede s dobrou defenzivou. Velice dobře brání v přesilovkách i při hře pět na pět. Branka z přesilovky nás uklidnila a začali jsme hrát to, co nám přináší ovoce,“ popsal druhou část zápasu.

Třetí perioda přinesla dvě branky a to po jedné na každé straně. Karlovy vary se prosadily při hře pět na tři. „To nás uklidnilo. Kdo nedá přesilovku pět na tři na nemůže pomýšlet na vítězství. My jsme jí proměnili a chtěli vyhrát. Bylo to naší hře vidět. Samozřejmě, že to byl zlomový moment utkání,“ popsal Gulaši vítěznou trefu.

Ve druhé části, ale Energie početní výhodu pět na tři nevyužila. „To je pravda, ale dostali jsme možnost repete a to jsme již dokázali využít,“ usmál se.

Padesát minut hrála Energie pouze se dvěma vyloučenými, pak se tresty začaly množit. „Hodně do nás chodili a zavírali nás v pásmu. Z toho pramenili ty fauly. Po třiceti nebo čtyřiceti vteřinách pod tlakem už moc nemůžete a jsou z toho fauly,“ přiznal. Jedno z vyloučeních potrestal třináct vteřin před koncem Martin Ručinský. „Je to škoda především kvůli Tomášovi Závorkovi. Zasloužil si jí. Na druhou stranu se zase tak nic vážného nestalo. Hlavní jsou tři body a ty máme,“ připustil Gulaši.

Víkend se zápasy s Litvínovem a Kladnem je vyhlášen jako klíčový. Polovinu Energie již zvládla, když porazila Vervu 2:1. Druhá polovina je na programu v neděli. „Hrajeme s celky okolo nás a pokud chceme pomýšlet na předkolo play-off, tak prostě musíme vyhrát za tři body,“ uzavřel obránce Energie.

Díky za rozhovor!

Související články