HC Energie Karlovy Vary

Křehlík: Bylo by úžasné se propracovat do A-týmu Karlových Varů

Jedna z velkých nadějí karlovarské mládeže Tomáš Křehlík se společně s několika dalšími juniory připravuje na nadcházející sezonu se staršími kolegy z A-týmu. Vybojuje si v létě šanci v nejvyšší české soutěži?

Tomáši, připravujete se na novou sezonu s A-týmem. Jaké to je?
Je to určitě pocta. Nejsem tady sám, jsou tu ještě kluci z juniorky, se kterými jsme dostali šanci trénovat s áčkem. Myslím, že je pro nás dobře, že při tréninku můžeme být s dospělými chlapy a připravovat se s nimi.

Kdo ze starších kolegů vám nejvíce radí?
Hodně Ondra Beránek, který vlastně stejně jako já pochází z Havlíčkova Brodu. Jinak spíš kondiční trenér Vojtěch Šik.

Tomáš Křehlík
útočník
DHL pohár + Superpohár
Z 35
G 16
A 20
B 36

Těšil jste se po volnu na přípravu?
Těšil, to volno bylo strašně dlouhé. Sice jsme se připravovali doma, ale určitě se doma nepřipravíme tak, jako v kolektivu a hlavně nás to ani tolik nebaví.

Čím jste pauzu vyplňoval?
Měli jsme od kondičního trenéra předepsaná nějaká cvičení, která jsme dodržovali. Plus jsem samozřejmě chodil sportovat – hrál jsem tenis, fotbal, hlavně s rodiči.Jaké cíle si kladete do příštího ročníku?
Bylo by úžasné se propracovat do A-týmu Karlových Varů, ale chtěl bych, abychom konečně s juniorkou udělali nějaký úspěch v play-off a aby se mi osobně dařilo.

Do extraligy jste již naskočil, jak na to velmi probírané utkání ve Vítkovicích vzpomínáte?
Bylo to rozhodnutí trenérů nás tam poslat, ale samozřejmě my jsme za to všichni byli rádi, že jsme takovou šanci dostali. Doufáme, že ta šance ještě přijde.

Byla to tedy velká motivace do budoucna?
Určitě je to velká motivace. Hlavně ten dres, pak na helmě nálepka Tipsport, diváci... Je to úžasné.Vloni jste rovněž oblékl mládežnický reprezentační dres, jaká to byla zkušenost?
Zkušenost to byla velká, bylo to v Berlíně, to město je nádherné. Týmy byly úplně na jiné úrovni, než jsem zvyklý z juniorské soutěže nebo ze Sokolova. Bylo to pro mě něco neskutečného, můj první mládežnický turnaj za reprezentaci.

Příští sezonu tedy budete bojovat o další šanci v národním týmu, že?
Když už jsem tam byl, tak bych chtěl znovu, protože to je nezapomenutelné. Je čest reprezentovat Českou republiku.

Jak se celkově z osobního pohledu ohlížíte za minulou sezonou?
Z osobního pohledu docela dobře. Měl jsem tam výpadek s otřesem mozku, ale pak jsem se do toho dostal. Přišla pozvánka do reprezentace a už to bylo zase dobré.

Odehrál jste několik zápasů v Chance lize v barvách Baníku Sokolov, co vám to dalo?
Dalo mi to hodně. Jít z juniorů do první ligy mezi chlapy je strašný skok. Jsem rád za tu šanci, že jsem to mohl takhle kombinovat a mohl se připravit na ten dospělý hokej.

Pokud by hned nevyšlo propracování do A-týmu Energie, vyhlížíte třeba znovu šanci ve druhé nejvyšší soutěži?
Určitě bych chtěl, ale to záleží také na trenérech a jestli o mně bude někde zájem.