HC Energie Karlovy Vary

Michal Plutnar energetikem i v příští sezoně

Obranu karlovarské Energie vyztuží i pro příští sezonu Michal Plutnar. Čtyřiadvacetiletý obránce bude na západě Čech hostovat z Liberce i v ročníku 2018/19.

Informaci už v pátek večer zveřejnil oficiální klubový web Liberce. „Michal má v Liberci stále platnou smlouvu, uvolnili jsme ho ovšem na hostování do Karlových Varů. Výrazně se podílel na jejich postupu do extraligy. Pro příští sezonu chceme, aby hrál klíčovou roli v extraligovém týmu, tuto roli by ovšem v našem kádru nejspíš ještě hrát nemohl. Jsem přesvědčen, že se v budoucnu znovu zapojí do A-týmu Bílých Tygrů. V další sezoně mu přeji mnoho štěstí,“ uvedl k hostování Plutnara sportovní manažer Liberce Filip Pešán.

Sportovní vedení HC Energie nyní dotahuje legislativní náležitosti hostování Michala Plutnara. Ten by se měl následně zapojit i do letní přípravy karlovarského A-mužstva.

Michal Plutnar před příchodem do Karlových Varů na konci ledna nejprve působil v Liberci i na jeho farmě v Benátkách nad Jizerou, následně si vyzkoušel i EBEL ligu ve Znojmě. Na západě Čech odehrál závěr základní části i play-off WSM ligy, v baráži pak patřil ke klíčovým hráčům týmu. V uplynulé sezoně v dresu Energie posbíral ve 30 zápasech celkem 12 bodů, za 5 branek a 7 nahrávek.

Plutnar prošel všemi mládežnickými kategoriemi národního týmu, se sedmnáctkou si v roce 2010 zahrál na prestižním World Hockey Challenge v Kanadě, o tři roky později pak na světovém šampionátu dvacítek ve švédském Malmö došel s českým výběrem do čtvrtfinále.

V letech 2011-2014 působil v zámoří, kde tři sezony hájil barvy klubu Tri-City Americans hrajícím prestižní juniorskou WHL (Western Hockey League). Po návratu do Čech vybojoval v sezoně 2015-16 jako stálý člen sestavy Liberce mistrovský titul v nejvyšší tuzemské soutěži, o rok později bral po porážce s Kometou Brno extraligové stříbro.