HC Energie Karlovy Vary

Němec jde do boje s novým parťákem

Obránce Ondřej Němec společně s Alexandrem Loginovem tvořili nejproduktivnější pár zadáků v dresu Energie. Před utkáním s Litvínovem je trenéři od sebe oddělili. Loginov se přestěhoval k Noskovi a Němec dostal pod svá křídla Martina Parýzka. „Myslím si, že trenéři chtěli oživit druhou formaci. Proto dali Sašu (Loginov) do druhá pětky,“ říká reprezentační obránce Ondřej Němec.
Jak by podle vás mohlo vypadat utkání v Litvínově? To poslední se strhlo v pořádnou přestřelku…
Nemyslím si, že to bude taková to přestřelka. Oběma celkům jde o hrozně moc. Možná je to nejdůležitější utkání v sezoně. Podle mého obě mužstva půjdou do zápasu s tím, že nechtějí dostat gól. Budou hrát zezadu a čekat na chybu soupeře.

Litvínovský obránce Jiří Šlégr po hodně dlouhé době nastoupil do utkání a hned byl vyloučen do konce utkání. Proti vám si nezahraje. Jak celou situaci okolo Jiřího Šlégra vidíte? Bude to pro Litvínov oslabení?
Jestli to bude pro Litvínov oslabení, tak to nedokážu říci. To by měli říci oni. Nikdo z nás neví v jaké je Šlégr kondici a jak je připraven. Tímto se ale nemusíme zaobírat. My se musíme dobře připravit na nejdůležitější utkání sezony, které nás čeká.

Trenéři přeházeli sestavu. Dostal jste k sobě Martina Parýzka. Jste na sebe zvyklí a dokážete si vyhovět?
Trenéři s tím přišli a já s tím problém nemám. Dali ke mně Paryho (Parýzka) a my si dokážeme vyhovět. Ale to jsou tady všichni kluci. Každý vyhoví každému a my se dokážeme domluvit. Myslím si, že trenéři chtěli oživit druhou formaci. Proto dali Loga (Loginova) k nim, aby byli trochu efektivnější. Uvidíme jaké to bude. Doufám, že se jim tento tah povede a, že to bude ke prospěchu věci.

Problémem týmu je ofenzíva a produktivita. Také to jsou i přesilové hry, které pilujete na tréninku. Ale i tak to není to pravé ořechové…
Já bych neřekl, že to není to pravé ořechové.Věnujeme se jim a pomalu v každém utkání dáme jeden gól v přesilovce. Naším velikým problémem je hra pět na pět. V té se nedokážeme prosadit.

Litvínov nemá jasnou jedničku v brance. Franěk nebo Hübl nemají tu nejlepší formu. Je vám jedno kdo nastoupí?
Nám je to opravdu jedno. To je věc Litvínova, kdo nastoupí. Podle mého se budou rozhodovat podle aktuální formy, kterou oba mají. My se ale musíme snažit dát více jak jeden gól, protože jinak velice těžko vyhrajeme.

Související články