HC Energie Karlovy Vary

Omluva redakce sportu České televize fanouškům

CTP r a h a - Šéfkomentátor redakce sportu ČT Robert Záruba se v následujícím vyjádření omlouvá fanouškům karlovarské Energie, ale také libereckých Bílých Tygrů a ostatním příznivcům českého hokeje za neodvysílání původně plánovaného přenosu extraligového zápasu Karlovy Vary - Liberec.
Dobrý den,

rád bych vysvětlil fanouškům Bílých tygrů, Karlových Varů a ostatním televizním divákům - návštěvníkům Vaší stránky důvody, pro které nemůžeme v magazínu Buly vysílat původně plánované televizní utkání Karlovy Vary - Liberec.

Napřed bych chtěl napsat, že jsme si od tohoto zápasu hodně slibovali - nejen pro fanoušky obou klubů, ale pro náš hokejový program vůbec. Byli jsme připraveni předvést oba kluby - nejpříjěmnější překvapení podzimu - ve vzájemném souboji. Na technické důvody, které nám v tom brání, nemá Redakce sportu žádný vliv.

Stručně řečeno: prakticky kompletní přenosová technika České televize zajišťuje 2.listopadu vysílání volebního studia, kterým má ze zákona o České televizi podat úplné zpravodajství z události zvýšeného veřejného zájmu. Pro zajištění přímého přenosu z Karlových Varů potřebujeme překlenout tzv. "čtyři skoky", tedy čtyři uzlová místa, kudy je televizní signál veden do vysílací stanice. Techniku k tomu potřebnou nemáme, takže můžeme 2.listopadu vysílat pouze z místa přímé viditelnosti na pražské vysílače, tedy ze Sparty nebo ze Slávie. Proto nemáme jinou možnost, než vysílat zápas Slavia-Sparta. Na závěr přikládám podrobnější popis zmíněné situace od produkčního Buly 2.11.2002 Pavla Kadeřábka.

Prosím fanoušky Karlových Varů a Liberce, aby projevili pro tuto mimořádnou situaci pochopení. Přijměte naší omluvu, přestože Redakce sportu je v tomto případě opravdu bez viny.

Robert Záruba
šéfkomentátor Redakce sportu ČT

Vyjádření Pavla Kadeřábka / produkce Buly 2.listopadu 2002

V úterý 15.10.2002 jsem se od disp. přenosové techniky a později přímo od Správy radiokomunikací (SR) dozvěděl, že SR nejsou schopni zajistit 2.11.2002 př. přenos z ELH. Důvodem je veškeré nasazení techniky na volby. Po žádosti, aby vše ještě jednou prověřili, opravili technici SR své rozhodnutí že přenos je možný, ale pouze v Praze . Důvodem je použití pouze jednoho skoku z vozu na vysílač, což u jiných stadionů je dva a více / tedy více vozů SR /. Dle informace Ing. R.Popa má ČT natrvalo objednané čtyři vozy SR, všechny ostatní jsou navíc a nelze si nic nárokovat. Že jsme se toto rozhodnutí dozvěděli až 15.10. vzniklo údajně tím, že technici SR zkoušeli do poslední chvíle různé varianty, jak přenos zabezpečit.