HC Energie Karlovy Vary

Potvrdí energetici body z Pardubic v Jihlavě?

Karlovy Vary naposledy v letošní sezoně vyjíždějí k venkovnímu duelu. Energie bude muset bodovat v Jihlavě proti Dukle, které stačí pouhý bod k postupu do extraligy. Kdo se bude radovat na konci posledního vzájemného souboje letošního ročníku? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Neusnout na vavřínech

Vzájemné zápasy
28.3. Energie - Dukla 3:4
7.4. Dukla - Energie 3:2sn
11.4. Energie - Dukla 3:0

Karlovarští se po vítězství na ledě Pardubic drží ve hře o setrvání v nejvyšší soutěži. „Bylo to strašně těžké utkání. Věděli jsme, jak to je. Několikrát jsme mohli být venku, kdyby Dynamo trefilo prázdnou bránu, ale naštěstí to tam spadlo nám,“ popisoval pro hokej.cz Marek Baránek, autor vítězné branky. Energetici musejí dále pracovat naplno, nikdo si dosud nezajistil účast v příštím ročníku Tipsport extraligy. Lépe musí karlovarské mužstvo zvládat oslabení, ve kterých mají nejmenší úspěšnost (66,67 % ubráněných přesilovek soupeřů). Nejproduktivnější hráč Západočechů je Jakub Flek (6+3).

Dukla v trháku

Jihlavští se stále drží na první pozici barážové tabulky a k jistotě postupu jim schází jeden bod. Po dvou výhrách nad Českými Budějovicemi bude mužstvo Petra Vlka útočit na třetí vítězství za tři body v řadě. Na rozdíl od nadcházejícího soupeře z lázeňského měst, Jihlava je nejlepší tým v početních nevýhodách, ubrání jich 84,44 %. Záda bude Dukelským jistit gólman s momentálně nejlepší úspěšností zásahů, mladý Miroslav Svoboda (93,33 %). Nejvíce kanadských bodů zatím nasbíral Adam Zeman (4+6). Zajistí si celek z Vysočiny postup do nejvyšší soutěže?

P klub Z V VpPp P VB : IB B +/-
1. HC Dukla Jihlava 10 3 5 0 2 28 : 22 19 +6
2. HC Dynamo Pardubice 10 3 1 3 3 29 : 28 14 +1
3. HC Energie Karlovy Vary 10 3 1 3 3 26 : 27 14 -1
4. ČEZ Motor České Budějovice 10 3 1 2 4 19 : 25 13 -6

Nikdo si nesmí dovolit zaváhat

Vítězstvím v úterním utkání na ledě Pardubic dokázali hokejisté karlovarské Energie nebezpečí sestupu odvrátit, ale nikoliv definitivně zažehnat. Matematika hovoří jasně. Uzmout v Jihlavě tři body a být stále ve hře. Jakýkoliv bodový zisk, by do extraligy poslal právě vojáky z Vysočiny a jeden z dvojce Karlovy Vary – Pardubice by se poroučel směrem do WSM ligy. Dukle totiž stačí uhrát ve dvou zápasech bod a po dvanácti letech se vrátí do extraligy. Má momentálně nejlepší startovací pozici.

O další extraligovou příčku usilují všechny tři celky, ale i v tomto případě je matematika jasná. Kdo v jedenáctém kole nebude bodovat, tak se jeho naděje začnou rozplývat. V případě českobudějovického Motoru by pak definitivně skončily.

Pro nestranné pozorovatele má souboj o extraligovou příslušnost obrovský náboj. „Mně osobně se to líbí. Stále může postoupit do extraligy kdokoliv a to platí i obráceně. Je možná trochu paradoxní, že je již znám mistr soutěže a podle všeho by mělo být dohráno, ale není tomu tak. Teď se pohledy fanoušků zaměří na baráž a napjatě očekávat, jak to dopadne,“ říká Jan Markup, redaktor Centra zpravodajství Českého rozhlasu v Plzni.

Vyrovnaná a vypjatá situace v baráži se ale nelíbí extraligistům, kteří by rádi soutěž dohráli v poklidu. „Líbí, nelíbí... Ano byli bychom raději, kdyby už bylo jasno, ale to je teď jedno. My se maximálně musíme soustředit na utkání v Jihlavě a jít do něj s jasným cílem. Urvat tři body,“ říká asistent trenéra a sportovní manažer Jaromír Kverka starší. Jeho svěřenci působí velice odhodlaně. „Je to psychicky velice náročné, ale už dvakrát v baráži kluci ukázali, že když musí, tak dokážou zabrat a vyhrát. Pevně věřím, že to předvedou i dnes v Jihlavě a vyždímou ze sebe o deset procent více než soupeř,“ přidává Kverka.

V úspěch věří i kapitán. „Neponecháme nic náhodě. Zhoršilo se počasí, tak do Jihlavy jedeme o den dříve. Budeme v klidu a budeme mít čas se pořádně na zápas soustředit. Každopádně víme, že pokud chceme extraligu udržet, tak musíme získat šest bodů ze dvou posledních utkání,“ dodává Václav Skuhravý.

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 21.4.2017

Zadražil: Naděje umírá poslední