Prodloužení si musíme lépe pohlídat, ví Rachůnek

Nejproduktivnější energetik Tomáš Rachůnek sice vstřelil v nedělním utkání proti Třinci branku, na výhru to ale bohužel pro Energii nestačilo. Klání dospělo za stavu 1:1 do prodloužení, v němž zužitkovali Oceláři početní výhodu, a tak bod navíc putoval na druhý konec republiky.

Do zápasu jste vstoupili velmi aktivně a měli jste nespočet příležitostí, čím se vám podařilo soupeře zaskočit?
Ze začátku jsme měli dobrý pohyb, Třinec s tím měl trochu problémy. Pak jsme dali gól v přesilovce a soupeř ještě fauloval, tak jsme těch přesilovek měli více. Ve druhé části se však hra otočila.

Oceláři nad vámi letos již podruhé zvítězili v prodloužení, jak to?
Nevím, my už také máme pár těch výher v prodloužení a v nájezdech (smích). Porazili nás i minule protože vždy uděláme nějakou chybu a to si musíme lépe pohlídat.

Stejně jako v minulém zápase jste nevyužili efektu prvního gólu a dovolili soupeři srovnat, co se stalo?
Ve druhé třetině jsme je pustili do hry a vypadli z role. Třinečtí nás přehrávali a byla jen otázka času, kdy padne branka.

Měli jste také spousty nevyužitých šancí…
Jak jsem řekl, začali nás přehrávat a snažili jsme ten těsný výsledek ubojovat, to se nám ale nepovedlo. Chtěli jsme vyhrát alespoň v prodloužení nebo v nájezdech, to bohužel nevyšlo, tak snad příště.

Nevyužitých zůstalo také spoustu přesilovek, myslíte, že i to poznamenalo utkání?
Měli jsme těch příležitostí víc, měli jsme využít dvě tři, místo jedné. Oceláři pak dostali početní výhodu v prodloužení a zápas rozhodli.

Myslíte, že byla na Třinci znát únava z náročného programu v posledních dnech? Oceláři absolvovali Spengler Cup.
Ani ne, byli pořád stejně dobří (úsměv).

Jak byste pozval fanoušky na nadcházející derby s Litvínovem?