HC Energie Karlovy Vary

Škoda, že extraliga ve Znojmě končí, přiznává Milan Procházka

Karlovarská Energie se snaží čím dál tím víc sázet na vlastní odchovance. Přesto v prvním mužstvu najdeme celou řadu hráčů ze všech koutů extraligy. Nejúspěšnější střelec Západočechů v play off Milan Procházka pochází ze Znojma. To, co se děje ve vinařské metropoli forvarda druhé pětky velice rmoutí. „Podle mého je to veliká škoda, že extraliga ve Znojmě končí,“ přiznává už jednatřicetiletý forvard.
Určitě je vám velice líto, že extraligový hokej ve Znojmě končí, že?
Ano. Je to velice nemilé. Hlavně pro ty kluky, které znám a hokeji fandí. Pro ně to musí být veliká ztráta.

Pokud se podaří Energii vyhrát mistrovský titul. Přivezete fanouškům ukázat i pohár do Znojma?
Samozřejmě. V baru U Slimáka ho všem ukážu a určitě to tam pořádně zapijeme, když se nám to ovšem povede.

Jakým směrem by se měl ve Znojmě vydat hokej teď, co nebude extraliga?
Myslím si, že by tam měla být alespoň první liga. Je to důležité pro ty mladší ročníky. Pro začínající hráče je velice důležité, když můžou sledovat někoho staršího a mají nějaký ten vzor.

Vraťme se zpátky do Karlových Varů a podívejme se ještě jednou na semifinále. V posledním utkání vaše formace zařídila dvě branky a rozhodla o vítězství Západočechů…
Neřekl bych, že to byl jenom náš útok. Byla to práce celého týmu. Menzi (Mensator) toho hodně pochytal a všichni hráli výborně. Kluci předváděli skvělou práci v oslabení. To, že naše pětka dala dvě branky, je pro nás veliké plus, ale hlavní je, že jsme postoupili do finále.

Když srovnáte loňský a letošní rok. Dvakrát ve finále, stejný soupeř, ale letos je to něco jiného…
Bylo velice těžké potvrdit takový úspěch, jakého jsme v minulém roce dosáhli. To, že jsme to dokázali obhájit, je moc krásný pocit.

Působíte takovým dojmem, že si to i více užíváte. Je to tak?
Ano, je to tak. Komu se poštěstí hrát dvakrát za sebou finále. Moc se na finále těšíme.

Určitě chcete porážku z loňska Slavii vrátit…
To je samozřejmé. Do každého utkání jdeme s tím, že chceme vyhrát. Když do toho dáme úplně všechno, tak máme velikou šanci uspět. S tím do finále jdeme.

Začínáte doma. Co to pro vás znamená?
Když se nám podaří doma dvakrát uspět, v což všichni věříme, protože hrajeme na vlastním stadionu velice dobře, tak celá série je hodně otevřená. Ale na druhou stranu, když doma škobrtneme, tak to budeme mít hodně těžké, protože hrát třikrát na Slavii s vědomím toho, že tam musíme vyhrát, není nic snadného.

Slavia hrála svá semifinálová utkání v době, když Energie měla volno. Zajisté jste výkony svého soupeře sledovali.
Semifinále mezi Slavií a Plzní bylo parádní. Plzeňáci hodně kousali a hráli podle mého výborně. Bohužel pro ně měli v nohách hodně zápasů, a toho dokázala Slavia využít. Když se na ni podíváme, tak ona má opravdu výborný tým. Růža (Růžička) má propracovaný systém a hráči hrají přesně to, co jim řekne. Jsou to také bojovníci a srdcaři jako my.

Jednu výhodu proti minulému roku máte. Tou je Lukáš Mensator…
Lukáš má neskutečnou fazónu. To je možná naše výhoda, ale Slavia bude hodně těžkým soupeřem.

Související články

A team HC Energie | čt 2.4.2009

Na finále je VYPRODÁNO!