HC Energie Karlovy Vary

Sportovní mládež podporuje v hokejovém klubu už dvacet let. „Chtěl bych v tomto pokračovat i v městském zastupitelstvu,“ říká president HC Energie Ing. Ladislav Trubač

V Karlových Varech se narodil a v čele místního hokejového hnutí je již dvacet let. Do funkce nastupoval v době, kdy tým dospělých bojoval v krajském přeboru a samotnému klubu hrozil úplný zánik. Loni už mohl president HC Energie Ing. Ladislav Trubač slavit v ekonomicky i sportovně naprosto stabilizovaném klubu zisk historického mistrovského titulu. Přestože poslední rok znamenal pro energetiky ústup ze slávy, klub před novou sezonou výrazně posílil a opět vzhlíží ke světlým zítřkům. Nadále také vkládá maximální úsilí do výchovy hokejové mládeže a po letech budování mládežnických týmů se může pochlubit mimořádně početnou členskou základnou a také největším počtem nejmenších dětí v hokejové přípravce v téměř osmdesátileté klubové historii. S presidentem klubu Ladislavem Trubačem jsme si před začátkem sezony povídali nejen o věcech hokejových, ale také o jeho kandidatuře do zastupitelstva města Karlovy Vary.
Pane Trubači, v čele HC Energie Karlovy Vary stojíte již dvacet let. Jak byste popsal současnou situaci klubu?
Stojíme před začátkem 14. extraligové sezony a zároveň druhého roku v nové multifukční KV Areně. Vím, že předešlý extraligový ročník se nám moc nepovedl. Nicméně předpokládám, že hráči a vlastně celý klub si tuto situaci uvědomují a doufám, že v naší nové krásné hale teď předvedeme daleko lepší výkony a budeme dělat našim fanouškům radost. Byl bych ale nerad, kdyby byla činnost HC Energie vnímána pouze z pohledu výsledků extraligového áčka.

Náš klub vynakládá obrovské prostředky a úsilí také na výchovu hokejové mládeže. Dělá mi nesmírnou radost, když vidím v hokejové přípravce historicky nejvyšší počet malých hokejistů. Ke sportu, zdravému životnímu stylu a hře fair play vede tým skvělých trenérů a dalších pomocníků tři stovky dětí. Toto je pro budoucnost našeho města určitě ještě důležitější než jen momentální sportovní výsledky seniorského týmu.

Které kroky učinilo klubové vedení v letním období pro zlepšení sportovních výsledků extraligového celku?
Loňský rok byl velice špatný a v podstatě jsme si udělali ostudu. Nyní musíme vše rychle napravit skutečně dobrými výsledky. Především v domácích zápasech musíme začít dělat našim fanouškům radost vítěznými zápasy i atraktivní hrou.

Pro tyto cíle jsme museli nutně přistoupit k částečné obměně hráčského kádru. Letošní sezona pro nás bude nesmírně složitá, neboť se musíme vrátit na příčky v první polovině extraligové tabulky a hrát play off. Proto jsme se rozhodli angažovat spíše zkušenější hráče, kteří dokážou zvýšený tlak ustát. Fanouškům nejbližší bude nepochybně David Hruška, dvojnásobný nejlepší střelec extraligy a rodák ze Sokolova. V útočné fázi by se měl výrazně ukázat také finský střelec Jesse Saarinen. Obranu jsme posílili o zkušeného Fina Petriho Kokka. Především ale přišel aktuální mistr světa Petr Gřegořek a také další zkušený bek Karol Sloboda. Všichni nováčci se zatím jeví velmi slibně. Celkově tedy věřím, že se dočkáme oproti loňské sezoně radostnějších výsledků.

V úvodu jste se zmínil o KV Areně. Jaký je Váš osobní vztah k tomuto komplexu?
Stavbu KV Areny provázely od počátku kontroverzní články v médiích a bylo k ní řečeno mnoho nesmyslů a vlastně nakonec posloužila jako nástroj, jak poškozovat některé lidi. Já jsem rád, že se i přes veškeré tyto tlaky podařilo postavit adekvátní stánek pro kulturu, společenský život a sport v Karlových Varech.

Stále se řeší, jestli bylo nutné postavit dvě haly a jestli nebyly celkové náklady příliš vysoké. Mnoho lidí se bohužel bez jakýchkoli podkladů vyjadřuje k věcem, kterým třeba ani vůbec nerozumí. Málokdo například ví, že Ústav racionalizace staveb ve své studii vyčíslil celkové náklady na výstavbu komplexu ještě o 60 milionů korun vyšší, než kolik činila skutečná cena! Navíc, ve vyspělé Evropě je prostě hala těchto parametrů zcela běžným standardem. Karlovy Vary si svou KV Arenu bezesporu zaslouží. Varáci, buďme na tuto stavbu hrdí!

V prvním roce své existence byla aréna nejčastěji využívána pro lední hokej. Nyní se ale začínají v KV Areně rozbíhat nové a nové velké kulturní, společenské a sportovní akce. Jak moc se musí hokejisté uskrovňovat?
KV Arena byla stavěna jako multifunkční hala. Jde zde přirozeně nejen o prezentaci hokeje, ale i dalších sportovních a kulturních akcí. S tím jsme od začátku počítali a jsme tomu rádi. Vyrovnat se musíme jen s dílčími problémy. Pokud se například hlavní hala připravuje pro nějaké kulturní vystoupení, musí se všechny naše týmy vměstnat pro tréninky do vedlejší haly. Rovněž bylo nutné přeložit několik domácích utkání na jiné termíny, případně si se soupeři prohodit pořadatelství.

Například na přelomu září a října budeme muset sehrát čtyři utkání v řadě na hřištích soupeřů. Důvodem je pořádání finálové fáze Mistrovství světa v basketbalu žen. To je přece obrovská prezentace Karlových Varů doslova po celém světě! Jsem si jist, že bez nádherné KV Areny by nebylo možné tento mimořádný turnaj v Karlových Varech odehrát. Pro takové účely se všichni hokejisté vždy moc rádi uskromní.

Odvraťme se na chvíli od ledního hokeje a podívejme se i do Vašeho osobního života. Vaše jméno se nachází na kandidátce politického hnutí Nestraníci do podzimních voleb do zastupitelstva města Karlovy Vary. V komunální politice jste již v minulosti působil. Co Vás vede k návratu?
Ano, po čtyřech letech jsem se rozhodl opět jít do komunální politiky, protože cítím, že osobní podpora v péči o mládež a podpora sportu obecně je prostě důležitá. Hokej jsem si vybral jako svůj obrovský koníček a dělám ho tady ve Varech od roku 1989. Věřím, že s hmatatelnými výsledky. Začínali jsme v „plecharéně“ v krajském přeboru a potom jsme se poctivou prací dostali až do extraligy. Prakticky z nulové mládežnické základny se navíc podařilo trpělivými krůčky vybudovat fungující zázemí pro nejmenší hokejisty, kterým dávají profesionální trenéři i další nadšenci smysluplnou náplň volného času.

S touto filozofií bych rád vyrazil i do komunální politiky. Nejen v oblasti hokeje, ale ve všech dalších sportech, v podpoře mládežnických volnočasových aktivit vidím stále určité rezervy.

Pokud tedy lidé dají hlas Nestraníkům, co mohou v příštích čtyřech letech očekávat?
Určitě se všichni shodneme, že podpora sportu je nezbytná. A to rozhodně nemluvím pouze o profesionálních týmech! Ze strany města Karlovy Vary je tato podpora v určitém směru nastavena a věřím, že je to částečně i díky mému politickému angažmá v předminulém volebním období.

Nicméně bych byl rád, aby nastal další posun, protože je tady mnoho sportovních týmů, které si zaslouží lepší podmínky. Vidím potenciál třeba ve fotbalovém klubu v Sedleci, mám pocit, že je tam s mládeží dobře pracováno. Podobných klubů je v Karlových Varech nepřeberné množství. Je prostě potřeba je a jejich mládežnické programy podporovat.

Proč jste se rozhodl kandidovat v komunálních volbách právě za hnutí Nestraníci?
Z části jsem se rozhodl vstoupit do politiky také proto, abych podpořil lidi, za kterými stojí dobré projekty. Jedním z takových lidí je i pan Petr Keřka. Nebýt nasazení a možná i osobní odvahy tohoto chlapa, neměli jsme dnes v Karlových Varech spoustu prospěšných věcí. A nemyslím tím jen krásnou KV Arenu!

Z tohoto důvodu jsme se dali dohromady s Petrem Keřkou, inženýrem Janem Froňkem, který je autorem průtahu městem Karlovy Vary, a spoustou dalších lidí, kteří již ve své branži něco dokázali. Chceme prostě v politice nabídnout obličeje nové a zároveň takové, které už mají svou historii. Přestože jsou někteří naši kandidáti některými lidmi peskováni, jsem přesvědčen, že tato kritika je nespravedlivá a mnohdy činěna falešnou slinou. Pochybuji, že projekty typu okružní křižovatky u transfusní stanice nebo průtah městem by tu dnes bez pana Keřky vůbec byly. O obrovském přínosu těchto staveb není třeba diskutovat.

Co byste rád sdělil občanům města Karlovy Vary na závěr našeho rozhovoru?
Určitě bych chtěl zmínit ještě něco k mé angažovanosti v rámci letošních komunálních voleb. V politice není důležité něco vykřiknout nebo si dát do programu nějaký líbivý projekt a pak si hodit nohy na stůl. Je potřeba dát lidi dohromady, neustále shánět prostředky, a to nejen z městských rozpočtů, ale i ze státních a evropských dotací. Komunální politika není o tom, jestli koukáme doleva nebo doprava. Naprosto klíčové je, co jsou daní lidé schopni vymyslet a udělat pro město a jeho občany.

I politice platí, že „kdo nic nedělá, nic nezkazí, a kdo nic nedělá, za tím také nejsou žádné kauzy“. Řada politiků se proto zuby nehty drží tiše v pozadí, aby se jejich jméno neobjevilo v nějaké kauze. Já takový přístup rozhodně nezastávám a nikdo takový není ani mezi kandidáty Nestraníků. Máme konkrétní projekty, za kterými si stojíme, a které jsme především reálně schopni dodržet. A já můžu za sebe slíbit, že v případě mého zvolení udělám pro sport v Karlových Varech maximum.

Více o programu hnutí Nestraníci naleznete i na webu www.nestranicikv.cz.

Za Nestraníky kandiduje i karlovarský patriot a obránce HC Energie ROMAN PROŠEK!

Pokud Vás oslovily osobnosti, případně volební program hnutí Nestraníci, můžete podpořit ještě jednu velkou osobnost HC Energie Karlovy Vary. Na kandidátce totiž najdete i rodáka z Karlových Varů, který se v loňském roce podílel v barvách svého města o možná největší sportovní úspěch v jeho historii. Možná již tušíte, že osud svého města má v úmyslu aktivně ovlivňovat i obránce HC Energie, odchovanec klubu a opora jeho defenzivy Roman Prošek!

Ing. Ladislava Trubače podporují i lidé, kteří v regionu něco znamenají!


Ing. František Štěpánek, generální ředitel Sokolovské uhelné, a.s. podporuje Ing. Ladislava Trubače ve volbách do zastupitelstva města Karlovy Vary

My všichni podporujeme Ing. Ladislava Trubače a Romana Proška v komunálních volbách - JSME JEDEN TÝM, JEDNA ENERGIE!

Vladislav Habal, Václav Endal, Petr Hruška, Jozef Kentoš, Peter Daniška, Aleš Půlpán, Pavel Holý, Daniel Záhora, Kateřina Bogliová, Gabriela Fenclová, Kateřina Skoupá, Vítězslava Fenclová, Veronika Červená, Radek Liangovský, David Honzík, Pavel Sedmera, Václav Hluchý, Marek Švec, Valerij Chaljavin, Lukáš Baar, Pavel Valeš, Jaromír Kverka, Marek Melenovský, Lenka Poláková, Tomáš Němec, Lukáš Pech, Radim Pajk, Roman Prošek, Miroslav Vaněk, Tomáš Lengö, Jan Tomeček, Adam Schusser, Vojtěch Šik, David Zucker, Martin Rohan, Antonín Stavjaňa, Pavel Kněžický, Jan Košťál, Dmitrij Cyganov, Iveta Šubíková, Milan Bártl, Patrik Fagan, Jakub Kloz, Bohumír Sapoušek, Dominik Vaněk, Miroslav Hudák, Lukáš Mensator, Jan Andrlík, Michal Dobroň, Karol Sloboda, Ján Mucha, Václav Baďouček, Ivo Doležel, Blanka Jiskrová, Kateřina Růžičková, Michal Jílek, Jiří Parkmann, Michal Bubeliny, Michal Vachovec, Lukáš Sáblík, Martin Funk, Tomáš Sýkora, Martin Zaťovič, Petr Gřegořek, Pavel Kuběna, MUDr. Jaroslav Budín, Ivana Mottlová, Eva Michalíková, Pavel Reiser, Miroslav Hornich, MUDr. Miroslav Švec, Petr Neč ml., Jaroslav Kliment, Pavel Polák, Petr Vejvoda, Radek Prošek, Jakub Jiskra, Petr Skopal, Jiří Florián, Alexej Naumov, David Nosek, Petri Kokko, Jesse Saarinen, Jaromír Kverka ml., Václav Eismann, Pavel Prachař, Štěpán Hřebejk, David Hájek, Petr Wadowski, Milan Čejka, Křešimír Schildhabel, Karel Mlejnek, Josef Poizl, Vladimír Šik, David Hruška, Jaroslav Novotný, Michal Dvorožňák, Josef Pravda, Zdeněk Novák, Radek Dlouhý, Pavel Csipka, Václav Skuhravý, Petr Kumstát, Petr Sailer, Martin Parýzek, František Skladaný, Jakub Čutta, Ivan Boldyrev, Rastislav Dej, Vojtěch Polák, Libor Kuchyňa, Milan Hluchý, Vladimir Žmajev.