Tři kola před koncem přivítá Energie na svém ledě Liberec

Posledních devět bodů je ve hře, konec základní části už je v dohledu. Karlovarské hokejisty ještě čekají dvě domácí představení, jedním z nich bude také souboj s libereckými Bílými Tygry. Úterní duel na ledě KV Areny :začne v
Kde utkání sledovat: Onlajny.com | Instagram stories | Hokejka

O soupeři

Pořádná prověrka před blížící se vyřazovací části. Bílým Tygrům patří v tabulce čtvrté místo, když v devětačtyřiceti zápasech nasbírali osmaosmdesát bodů. Situaci za nimi je dost napjatá, pátému Mountfieldu na ně schází bod, šesté Plzni pak bodů pět. Závěr základní části tak nabídne napínavý souboj o přímý postup do čtvrtfinále.

Tři zápasy čekají Severočeši na výhru v základní hrací době. Od vítězství nad Motorem jednou prohráli po samostatných nájezdech, následně prohráli 1:4 s Kometou a naposledy porazili indiány 2:1 v prodloužení díky rozhodující trefě Michala Bulíře.

V závěru soutěže se ale svěřenci trenéra Augusty budou muset obejít bez jedné ze svých hlavních tváří. Obránce Ladislav Šmíd chyběl kvůli zdravotním potížím už od prosince minulého roku, na konci února jej ale trable dohnaly do fáze, kdy musel na operaci. Není zřejmé, jak dlouho bude mimo hru.

Nahradit takového hráče není nic jednoduchého. V návaznosti na toto zranění se zpět pod Ještěd vrátil reprezentační bek Ondřej Vitásek, který už v dresu Bílých Tygrů odehrál jednadvacet utkání, v

Z karlovarské šatny

„Čeká nás určitě velmi těžký soupeř, který bojuje a pozici ve čtyřce. O to silnější ta jeho motivace bude,“ říká před posledním střetnutím s Libercem v základní části asistent Tomáš Mariška.

Energetici se ale především soustředí sami na sebe. Parta kolem kapitána Václava Skuhravého se aktuálně nachází na devátém místě, na desáté Vítkovice pak mají bod k dobru. Naopak na osmou Kometu jim chybí body tři.

Dobře si aktuální situaci uvědomuje i Tomáš Mariška. „Na druhou stranu jsou tři kola do konce, takže my musíme udělat vše pro to, abychom měli to postavení co nejlepší.“ pokračuje rodák z Počátek.

Naposledy potkal Západočechy zkrat v Olomouci, kdy ještě dvě minuty před koncem vedli o dvě branky, nicméně nakonec si z Hané odvezli porážku v prodloužení. „Ztratili jsme teď zbytečně několik bodů a je na nás, abychom to v domácím prostředí napravili. Věřím, že podáme dobrý týmový výkon a budeme Liberci více než vyrovnaným soupeřem,“ přeje si před bitvou s Libercem Mariška.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Filip Novotný 37 90,68 % 2,95 2
2. Patrik Hamrla 6 88,14 % 3,94 0
3. Jan Bednář 5 86,67 % 4,16 0
4. Vladislav Habal 4 86,96 % 3,85 0
5. Adam Horák 1 86,49 % 5,00 0
Úspěšnost přesilovek --,- % (--. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení --,- % (--. místo v extralize)

Poslední utkání

HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary4:3 pr. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Dujsík (J. Káňa, Nahodil), 59. Nahodil (Olesz), 60. Olesz (Ostřížek, Nahodil), 61. Strapáč – 1. Flek (T. Mikúš, O. Beránek), 23. Kohout (Černoch, Koblasa), 45. Kohout (Flek, Šenkeřík).

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň2:1 pr. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 36. Gríger (J. Vlach, Najman), 63. Bulíř (Lenc) – 25. Kodýtek (P. Musil). Rozhodčí: Hradil, Vrba – Ganger, Rampír. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Bez diváků. Střely na branku: 43:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1.