HC Energie Karlovy Vary

Výkon je lepší, nemáme dost štěstí, myslí si Marosz

Energetici po páteční výhře nad Chomutovem doufali v zisk bodů také v nedělním domácím utkání se Zlínem. Hrubě se jim ale nevydařil začátek zápasu, od kterého se pak odvíjel zbytek. Karlovarští museli dotahovat, což se jim i podařilo, poté ale opět inkasovali a znovu vyrovnat už nedokázali. Jediným úspěšným střelcem Energie byl Rostislav Marosz, který se prosadil z trestného střílení.

Rostislave, jak hodnotíte utkání proti Zlínu?
Hodnotí se to velmi těžko, jelikož alespoň bod jsme si podle mě zasloužili. Taková prohra nás strašně mrzí, šance jsme měli, tlak taky, ale nedostali jsme to všechno do brány, bez toho bodovat nemůžeme.

Výkon byl ale poměrně dobrý, proč to tedy tentokrát nevyšlo?
Těžko říct, co tomu chybí. Kdybychom věděli, jak to všechno změnit, tak bychom to už dávno udělali. Myslím, že jsme ale na dobré cestě k tomu začít pravidelně bodovat. Jako tým jsme se ustálili, výkony jdou celkově nahoru, musíme dopilovat jednotlivé věci a bude to snad jen lepší a lepší.

Jak se hrálo po opětovně tak špatném začátku v první třetině?
Je to škoda, že jsme se nechali vyloučit hned dva hráči najednou, ještě k tomu takhle brzy. Potom musíme zápas chytat, což se nám sice podařilo, ale potom jsme chybovali na modré čáře, to beru na sebe, a dostali jsme ten gól. Následně už se nám jednoduše nepodařilo vrátit do zápasu.

Přišel dle vás rozhodující moment při inkasování druhé branky?
No, nevím, jestli to byl rozhodující moment. Bylo tam potom ještě hodně času, ale nepadlo to tam. Měli jsme více jak třetinu, šancí tam bylo taky dost, byli jsme aktivnější, ale bohužel jsme neměli dost štěstí.

V Chomutově jste skórovali v přesilovce a do prázdné, nyní jen z nájezdu. Nechybí trochu góly ze hry?
No chybí, ale my jsme byli aktivní, měli jsme podle mě dost střel, i v přesilovkách to tam lítalo, ale chybělo to pověstné štěstíčko. Nikde se nám to pořádně neodrazilo, puky nám přeskakovaly přes hokejky.

Nepokoušeli jste se nějak využít toho, že Zlín měl dlouhou herní pauzu?
Tak samozřejmě jsme toho chtěli využít, všichni ten hokej sledujeme a věděli jsme o tom, určitě to pro nás mohla být výhoda. Je škoda, že jsme toho nevyužili, určitě to pro ně nebylo nic extra příjemného vypadnout z tempa na tak dlouhou dobu.

Jaká je v kabině nálada poté, co proběhly hráčské změny? Nikdo nemá místo jisté…
Nálada není nic moc, kdybychom vyhráli, bylo by to určitě o dost lepší. Jak říkáte, byli jsme upozorněni, že vypadnout z kádru může kdokoliv. Musíme se všichni snažit, pokusit se pořádně sehrát, pak se kádr ustálí a můžeme pomýšlet na lepší věci.

Související články