HC Energie Karlovy Vary

Výsledky mládeže: Mladí hráči Energie se střídavými úspěchy

Uběhl další týden a krom "A" mužstva a hráčů juniorského týmu, odehrály svá utkání i další mládežnická družstva karlovarské Energie. Poloviční úspěšnost měli mladší dorostenci, kteří si ve dvou odehraných zápasech připsaly po jedné porážce a jedné výhře. Starší dorost prohrál dva ze tří zápasů. V akci byli i zástupci žákovských kategorií, více informací o jejich vystoupeních naleznete v našem článku.

RAKO Extraliga staršího dorostu

16. kolo – 18. října

HC Letci Letňany – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: Nguyen, Krliš, Dimitrov
Asistence: Dimitrov 2, Binias, Janata, Krliš
Starší dorostenci uspěli po nelehkém boji na ledě Letců, a dokázali tak vyhrát čtvrtý z posledních pěti zápasů. Energetici si ve druhé třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který ale domácí celek dokázal stáhhnout. O vítězi utkání rozhodl v 52. minutě Marek Dimitrov, který si navíc připsal ještě dvě asistence.

17. kolo – 19. října

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branka: Čejka
Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): O naší prohře rozhodl náš ustrašený nástup v první třetině. Sparta nás přehrávala, v šatně jsme o přestávce říkali, že to musíme změnit, jinak můžeme utrpět velký debakl. Nám se to změnit podařilo a myslím, že po zbylých čtyřicet minut jsme byli více než rovnocenným soupeřem. O zisku bodů pro domácí nakonec rozhodla naše střelecká neschopnost a malá pohotovost. A samozřejmě velmi dobrý výkon domácího gólmana, soupeř nám dal v produktivitě obrovskou lekci.

18. kolo – 21. října

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)
Branky: Krliš, Adam, Binias, Rubeš
Asistence: Krliš 3, Janata 2, Bahounel
Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. Před utkáním jsme věděli, že utkání bude velice obtížné. Máme totiž dost absencí, především pak v obranných řadách. Mohli jsme uvažovat o bodovém zisku, pakliže bychom podali výkon na hraně našich možností. To se bohužel nestalo. Soupeř měl po většinu utkání hru pod kontrolou, byl jistější na puku. To minimum střel, které jsme vyslali na bránu pochytal dnes bravurní gólman hostí Vladař.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

9. kolo – 17. října

HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Vary 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)
Hosté padli ve čtvrtém utkání za sebou, tentokrát vysoko na ledě pražské Sparty. O výsledku rozhodla především druhá třetina zápasu, ve které domácí vstřelili čtyři branky.

10. kolo – 20. října

PZ Kladno – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:3, 0:0, 1:3)
Branky: Hrůša 2, Vildumetz, Šála, Pastyřík, Petrov
Asistence: Bečka 2, Chodounský, Šála, Kunc, Vildumetz, Pajk
Karlovarským hráčům se na ledě kladenského „Pézetka“ povedlo přerušit sérii prohraných zápasů, když i podruhé v sezoně dokázali porazit svého protivníka. K výhře hosté nakročili povedenou úvodní dvacetiminutovkou, ve které si vypracovali třígólový náskok, který dokázali v závěrečné třetině ještě navýšit.

Žákovská liga r. 2000

7. kolo – 19. října

HC Energie K. Vary – HC Verva Litvínov 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)
Branky: Černý 2, Pašek 2, Maloušek, Šik,
Asistence: Černý 2, Bubeliny, Holub, Maloušek, Jiskra, Pašek
Karlovarákům se podařilo v první třetině proměnit tři vyložené šance a navíc hráči dodrželi organizaci hry. Litvínov byl vyrovnaným soupeřem zejména ve druhé části utkání, ale v závěrečné části definitivně rozhodla o vítězství třetí pětka Energie.

Žákovská liga r. 2002

7. kolo – 19. října

HC Energie K. Vary – HC Verva Litvínov 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: Remeš 2, Korčmaroš 2, Kisliuk, Černý, Benda
Asistence: Ševčík 2, Binias, Pohanka, Vondráček Robin, Benda
Energigetici navázali na minulé povedené utkání. Litvínov hrozil zejména z rychlých protiútoků, ale domácí hráči si je dokázali pohlídat a svojí trpělivou hrou nakonec slavili vítězství.

Liga žáků ročníků 2002/2003

8. kolo – 19. října

SK Kadaň (02/03) - HC Energie Karlovy Vary (03) 9:4
Branky: Houdek 2, Fořt 1, Zapf 1
Asistence: Sapoušek 1
Mladí Energetici zakusili vůbec poprvé v sezoně hořkost porážky, když nestačili na taktéž neporaženou domácí Kadaň. Bezmála dvě třetiny dokázali být hosté kadaňským vyrovnanými soupeři, ale v závěrečné části Kadaň Energii předčila především větším pohybem hráčů bez kotouče a mnohem větší efektivitou v zakončení.

9. Kolo – 20. října

HC Energie Karlovy Vary (03) - HC Klášterec (02/03) 9:3
Branky: Sapoušek 3, Černý 2, Remeš 2, Krnáč 1, Rymon 1
Asistence: Remeš 3, Černý 1, Marz 1
Po velmi vyrovnaném začátku se hra postupem času stále více přesouvala na hole energetiků, kteří díky individuálním dovednostem hráčů dokázali nakonec soupeře přesvědčivě porazit.

Liga žáků ročník 2000/2001

8. kolo – 19. října

SK Kadaň (00/01) - HC Energie Karlovy Vary (01) 4:2
Branky: Bílek 1, Matoušek 1
Asistence: Bošek 1, Hadáček 1
Souboj dvou doposud neporažených celků sliboval zajímavé střetnutí, k němuž také nakonec došlo. Fyzicky a takticky vyspělejší domácí celek po celou dobu utkání předváděl velmi rychlý hokej plný tvrdých střetů a v první třetině navíc hosty také zcela jasně přestřílel. Karlovarští se však postupně dostávali do zápasu a od druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej plný šancí (a také obranných hrubek) na obou stranách. Z výhry se nakonec radovali domácí, když poslední gól vstřelili energetikům do opuštěné klece.

9. kolo – 20. října

HC Energie Karlovy Vary (01) - HC Klášterec (00/01) 3:3
Branky: Novotný 2, Matoušek 1
Asistence: Achmedbekov 1, Denk 1
Oba dva týmy předváděly svižný hokej, při němž se útoky střídaly na obou stranách. Především díky výborným výkonům strážců svatyň skončilo celkové skóre jen u tří přesných zásahů na obou stranách. Energetici v utkání dopláceli na nedůslednost v obraně a prohraná vhazování. I proto ještě patnáct vteřin před koncem zápasu tahali za kratší konec. Vyrovnávací gól vstřelil pár okamžiků před zvukem závěrečné sirény David Matoušek při hře bez brankáře.