Výsledky mládeže: St. dorostenci zastavili propad tabulkou

Soutěže mládežnických týmů pokračovaly minulý týden dalšími zápasy, ve kterých se karlovarským hráčům poměrně dařilo. Sérii nezdarů zastavili hráči staršího dorostu, když jejich zlepšenou formu odnesly týmy ze severu Čech, čistým kontem v zápase proti Ústeckým Lvům se blýskl Jan Harakal (na snímku). Dobře si vedly i další týmy karlovarské mládeže, jejich výsledky naleznete v článku.

RAKO Extraliga staršího dorostu

11. kolo – 3. října

HC Energie - HC Sparta Praha 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branka: Čejka
Asistence: Binias
Svěřenci kouče Václava Eismanna v utkání s pražskou Spartou nezvládli podle svých představ. Energie na vlastním ledě prohrála 1:4, a mohou za to především přesilové hry. Zatímco domácí využili jednu početní výhodu ze sedmi, Pražané hned tři ze čtyř.

12. kolo – 5. října

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústečtí Lvi 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: Krliš 2, Osmík, Binias, Rubeš
Asistence: Trapl 3, Svoboda, Čejka, Adam
Trenér Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):Do utkání jsme nevstoupili tak, jak bychom si představovali. Chyběl nám především pohyb a důslednost v osobních soubojích. V první třetině nám párkrát podržel brankář Harakal, ve druhém dějství jsme dle mého soudu naši hru zlepšili. Zvýšili jsme pohybovou kvalitu a využili jsme tři přesilové hry z pěti, což nakonec utkání rozhodlo.

13. kolo – 8. října

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: Osmík 2, Trapl, Dimitrov
Asistence: Svoboda, Soudský, Pfister, Nguen
Díky autonehodě přijeli hosté s mírným zpožděním. V úvodu zaostávali a energetici toho využili. S postupem času se hra vyrovnala a srovnalo se i skóre zápasu. O výhře domácích se rozhodlo kolem druhé přestávky, kterou brankami orámovali Osmík a Dimitrov. Zbytek třetí části domácí dobře bránili a připsali si důležité tři body.

ELIOD Extraliga mladšího dorostu

7. kolo – 6. října HC Verva Litvínov – HC Energie Karlovy Varz 5:4 v prodl. (1:0, 2:1, 1:3 – 1:0)
Branky: Jan Bečka, Nídl, Chodounský, Hrůša
Asistence: Vildumetz 3, Šála 2, Pátek Hráči Energie neodehráli v Litvínově špatné utkání. Proti silnému soupeři byli v 1. třetině aktivnějším týmem, ale po zbytečném vyloučení dvou hráčů inkasovali ve dvojnásobném oslabení. Ve 2. třetině srovnal skóre Bečka, ale Litvínov se dostal do vedení  3:1. V závěrečné části hosté otočili skóre utkání ve svůj prospěch, aby 90 sekund před koncem po zcela zbytečném vyloučení Vildumetze inkasovali vyrovnávací branku soupeře. V prodloužení rozhodla chyba hostů v obranném pásmu

Žákovská liga r. 2000

5. kolo – 5. října

HC Energie K. Vary - Hvězda Praha 2:5 (0:2,0:2,1:2)
Branky: Prošek, Barnáth
Asistence: Maloušek. Tři střely od modré čáry a tři nešťastné teče do karlovarské brány, což byly rozhodující momenty zápasu. Domácí měli herní i střeleckou převahu, ale nebyli v koncovce přesní a důrazní. Proto se jim nepodařilo zápas otočit. Soupeř dal lekci z produktivity.

Žákovská liga r. 2002

HC Energie K. Vary - Hvězda Praha 16:1 (6:1, 8:0, 2:0)
Branky: Bílek 6, Kisliuk 2, Lafek 2, Korčmaroš, Binias, Bečka, Černý, Benda, Vondráček Ben.
Asistence: Remeš 3, Benda 2, Korčmaroš, Binias, Kisliuk, Motl, Vondráček Robin Utkání se rozhodlo v téměř bezchybné první třetině, ve které domácí jasně dominovali a hosté nedostali žádný prostor ukázat své hokejové kvality. Od druhé třetiny karlovarští stav skóre plynule navyšovali a zastavili se až na čísle 16.

Liga žáků ročníků 2002/2003

5. kolo – 6. října

HC Energie K. Vary(r.03)  – Tachov / M. Lázně 12:4 (1:2, 2:1, 9:1)
Branky: Rymon 4, Sapoušek 2, März 2, Zapf 2, Zolnaj 2
Asistence: Fuksa 2, Krnáč 2, Rymon, Sapoušek, Vogel
Tachov tradičně předváděl bruslivý a bojovný hokej, kdy spoléhal na brejkové situace. Domácí se v průběhu utkání stále zlepšovali a jejich postupná převaha vyvrcholila devíti vstřelenými brankami ve třetí třetině.  Ačkoli výsledek vypadá jednoznačně, utkání bylo velice vyrovnané a rozhodlo se až v posledním dějství.

Liga žáků ročník 2000/2001

HC Energie Karlovy Vary  (r.01)- HC Tachov / M. Lázně  10:1
Branky: Novotný 5, Janda 2, Bártl 1, Křemen 1, Rozhon 1
Asistence: Bílek 3, Rozhon 2, Křemen1, Lafek 1, Novotný 1, Poizl 1, Zdeněk 1
Především díky střeleckému představení Davida Novotného, který dokázal tradičnímu soupeři vstřelit pět branek a disciplinované hře, dokázali Energetici i ve čtvrtém utkání v řadě přesvědčivě zvítězit. Celkový dojem pokazila jen horší aktivita v obraně celého týmu.