HC Energie Karlovy Vary

Zasloužili jsme si vyhrát, povzdechl si Petr Přindiš

Třetí rozhodující utkání mezi juniorkou Energie a Zlínem musely rozhodnou samostatné nájezdy. V těch měli více štěstí „berani“. Tým PSG se tak raduje z postupu do semifinále play off.

Obránce Petr Přindiš, který si letos zahrál i v dresu Baníku Sokolov ve druhé lize, byl po utkání velice zklamaný. „Od začátku byl zápas velice vyrovnaný. Sice jsme inkasovali v oslabení, ale rychle jsme dokázali odpovědět,“ začal řízný bek na úvod.

Vyrovnat se podařilo Dominiku Vaňkovi. „Přesně si nepamatuji kdo střílel, ale do chumlu před gólmanem přiletěla střela. Puk se následně odrazil do rohu kluziště. Domácí brankář ležel někde mimo a Váňa (Vaněk) to z rohu velice dobře trefil,“ pokračoval.

Svěřenci Karla Mlejnka a Jaromíra Kverky šli do boje odhodláni zvítězit. „Byli jsme hodně nahecovaní. Nebojím se říci, že jsme si po tom výkonu zasloužili vyhrát,“ posteskl si Petr Přindiš.

Pokud se podrobněji podíváme na samotné utkání, tak obě mužstva měla několik přesilovek, ale nedokázala je využít. „Při přesilovkách jsme nebyli nervózní, ale asi jsme neměli tu potřebnou dávku štěstí. Vypracovali jsme si několik šancí, ale prostě nám to tam nespadlo,“ litoval obránce juniorky.

Šedesát minut čistého času postupujícího nepřineslo. „Dokázali jsme v prodloužení ustát domácí přesilovku. Všichni kdo byli na ledě, podali parádní výkon. V sedmé minutě nastavení jsme trefili břevno. Tam nám chybělo kousek štěstí,“ litoval Petr Přindiš.

Jak vypadala akce, po které to jen stadionem Luďka Čajky zahučelo? Obránce Přindiš jí popsal následovně: „Harry (Martin Rohan) vypálil od modrý a Mára (Jakub Mareček) to tečoval. Tohle byla veliká škoda,“ pokračoval.

Na řadu přišly samostatné nájezdy, a ty dlouhodobě energetikům nejdou. „Celý zápas jsme si věřili, že to zvládneme. I před nájezdy jsme nepochybovali, ale bohužel jsme se neprosadili,“ dodal Petr Přindiš.

Související články